| livisor27 a întrebat:

Am un aparat foto olympus x-43 si as dori sa aflu cum pot, cand descarc pozele pe pc din aparat, sa apara data pe poza? Am cautat in toate setarile lui dar nu am gasit.Va rog sa ma ajutati ca as dori sa nu mai pun eu data pe poza cu ajutorul photoscape de exemplu.

1 răspuns:
| Gheorghe_Ciurea_1994 a răspuns:

In general cand faci o poza k aparatul are el un sist intern ce fixeaza data pe poza, dar atunci cand descarci de pe pc nu stiu daca e capabil sa citeasca ap datele pozei din proprietati si chiar sa sa, in proprietati arata data si ora cand a fost introdusa poza in pc si nu cand a fost facuta