| Jeanny22 a întrebat:

De ce plang oamenii?( cu sensul: De ce apar lacrimile?)

Răspuns Câştigător
| blueorange1302 a răspuns:

Ea a intrebat cum apar lacrimile adica de unde vin cum se formeaza nu dc plangem sau cum se simte sufletul!
nici eu nu stiu ...scz (ma asteptam la un raspuns clar cand am vazut intrebarea, adica mi-am pus de multe ori intrebarea asta)

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Plansul e generat de suflet, nu de organul inima.
Teoretic cica tine de creier, dar de fapt tine desuflet si sentimente, sufletul este acela care ne permite sa plangem, din cauza sensibilitatii sale

| Bailey a răspuns:

Atunci cand esti emotionat, suparat... etc te descarci plangand. este un mod de a te descarca de tot.winking Funda? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza emotiilor si uneori a unor sentimente:de bucurie sau tristete.Important este ca plinsul este un mod ff bun de a elimina din organism cea mai mare cantitate de toxine.Numai bine.