| Pєтяσηєℓα a întrebat:

As vrea si eu un sfat din partea celor care vor sa ajute.De ceva timp am niste vise foarte frumoase, cel putin pentru mine.de ceva vreme sufar pentru ca m-am despartit de prietenul meu desi am fost 10 luni impreuna.Acum,in ultimile zile am inceput sa visez ca mi-am gasit "jumatatea", poate e prea mult spus pentru varsta mea, dar as vrea sa stiu oare ce semnifica toate aceste vise? pe deoparte suferi mult iar in fiecare seara visezi exact opusul celor intamplate pe parcursul zilei. poate nu ati inteles prea bine ce vreau sa spun, dar cred ca si voi ati suferit macar o data...

Răspuns Câştigător
| trifescugabriela a răspuns:

Salut! Am patit exact aceeasi situatie! Sincer visele pe care le ai e de fapt ceea ce vrei tu sa fie! Adica daca in realitate esti despartita ei bine iti doresti sa fii din nou impreuna cu acea persoana sau cu alt cineva gen: "jumatatea ta" adica asta e ceea ce iti doresti sa fie si atunci automat pentru ca iti doresti atat de mult sa fie atunci asta visezi! Visele tale semnifica exact ce iti doresti tu sa se intample sau ce speri tu sa se intample din toata inima!

10 răspunsuri:
| Kosuchin a răspuns:

La dracu', nimanui nu-i pasa ce visezi tu =/.Te crezi importanta o.O?

| Pomar a răspuns:

Ce dumnezeu cauta aici intrebarea asta? Nu aveti o categorie mai buna sa postati toate aberatiile astea rezultate probabil dintr-o plictiseala ingrozitoare?

| Shammal a răspuns:

Visul poate sa fie un fel de loc de joaca in care sa "desenezi o realitatea posibilia, potentiala", dupa parerea mea semnifica faptul ca nu e nevoie sa suferi si poti sa-ti gasesti "jumatatea", te mobilizezi, incurajezi, iti arati in vis, uite poti avea asta in realitate

| PetreConstanta a răspuns:

Nu crede in vise nu este nimic real Fii un om realist

| yonutz1 a răspuns:

Probabil visezi asa pentru ca in sufletul tau iti doresti exact acel lucru (ce visezi).

| ROB3RT89 a răspuns:

Da inteleg, am trecut si eu de curand printr-o despartire... Posibil ca u sa fii tinut mult la prietenul tau iar influentele negative adunate dupa despartire duc la visele tale in care iti gasesti"jumatatatea"happyadd rob3rt_trebor21 daca vrei sa vb mai multe.

| blackfox a răspuns:

Stai linistita ca sigur o sa apara altcineva in viata ta.Sa visezi e frumos,e linistitor, mai ales cand visezi frumos.Te trezesti cu pofta de viatahappy. Stii ca se zice ca timpul le vindeca pe toate, asa si este.Cu timpul trece si asta apoi privesti in urma si iti dai seama ca nu e asa de grav.Nu te mai gandi la fostul si priveste inainte,gaseste alte ocupatii,e vara, e frumos, distreaza-te ...si viseaza in continuarehappySucces

| Loredana_4143 a răspuns:

straight face[NU sunt blonda]Da' nu am inteles nica.straight face

| Pєтяσηєℓα explică:

Pentru cei care nu au inteles intrebarea...am postat aceasta intrebare la aceasta categorie ca de aia se numeste stiinta si filosofie, e pentru aia care au ceva in cap, dar in fine multumesc pentru raspunsuri

| Adelina_2774 a răspuns:

Visurile tale poate sa fie un sfat pentru tine un semn eu nu stiu ce ai visat tu dar tu singura trebuie sa intelegi ce inseamna acest vis si daca este nevoie sa lu[ti mai departe pentru persoana care ai fost alaturi zece luni eu nu stiu care у situatia dar eu suunt psiholog si daca vrei sa te ajut scriemi pe skype deya_lady_pupsik