| IrenneDrt a întrebat:

de cand m-am despartit de prietenul meu (aprox 3 saptamana). il visez, nu in fiecare noapte dar ma trezesc cu un sentiment ciudat. Tin sa spun ca am suferit enorm cand ne-am despartit, inca mai sufar si inca ne iubim insa suntem prea orgoliosi ca sa cedam unul dintre noi. As vrea sa imi spuna cineva care stie semnificatia acestui vis (detaliat daca se poate)
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Damian a răspuns:

Ca si el se gandeste la tine, telepatie, radeti voi da chiar functioneaza, este declansata de suferinta extrema, situati de criza, cu toti suntem conectati, eu am simtit cand a fost batuta prietena mea de parinti ei, cand am sunat-o era in salvare...

5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Faptul ca il visezi e normal, avand in vedere ca suferi iar subconstientul tau e practic incarcat doar cu "el" in aceaste zile.
Spui ca va iubiti dar amandoi sunteti prea orgoliosi. Daca dragostea voastra e atat de mare ar fi cazul ca unul din voi sa cedeze. Daca niciunul nu o face e clar ca aveti indoieli mari in ceea ce va priveste si e cazul ca fiecare sa mergeti mai departe, fiecare pe drumul sau.

| IrenneDrt explică:

@Iuliix dintr'o cearta...in ziua in care ne'am certat el si'a pus o poza cu o alta fata la avatar si mi-a zis ca a trecut de mult peste relatia cu mine iar acum spune ca inca mai tine la mine dar am inceput sa il urasc si sa nu imi mai doresc atat de mult sa ne impacam. el a fost foarte orgolios si a tinut la mine dar m'a ranit foarte foarte mult fara sa isi dea seama.ma rog... o poveste lunga

| Genius8 a răspuns:

Visele sunt doar roadele imaginatiei tale. ele sunt influentate de sentimente, stare de spirit, ce ai vazut etc., iar pentru ca tu te gandesti mereu la el chestia asta iti influeteaza visele. pentru ca u ai stat cu el ti sa tiparit in minte. iar visele til pun in diferite locuri unde ai fost chiar daca nu-ti mai aduci aminte doar gandeste prin cate locuri trece un om dar nu ti le amintesti. visele cu el au sa treaca cat de curand si ca sa nu te mai gand. la el distreazate cu o pr buna. de ex. cheamo sa doarma la tine o noapte, iesiti in parc, la suc etc. sper ca ti-am fost de folos.

| Iuliix a răspuns:

Poate pentru ca l-ai iubit foarte foarte mult. Dar de ce v-ati despartit?