| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare! Daca m-am despartit de prietenul meu acum 8 luni si eu inca il mai visezi oare sa mai tin la el sa il mai iubesc? Eu am vrut sa ne despartim ca nu ne mai intelesem.Relatia noastara a fost 2 anii si dupa ce ne-am despartit la 4 zile el si-a gasit alta. El ma uitat si eu acum am prieten dar de 8 luni de cand ne-am despartit il tot visez. Oare il mai iubesc se poate sa ne mai inpacam, pentru ca mie visele mi se implinesc? Sa am incredere in visuri sau sa imi vad de viata mea? Dar cum pot sa fac sa nu il mai visez? Va rog mult dati-mi niste sfaturi ca nu mai stiu ce sa mai aleg de la viata?

4 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Cred ca este ceva care tine de subconstient. Nu stiu daca il mai iubesti, insa existenta lui inca te mai framanta. Nu iti fa probleme, lasa trecutul in urma, cu timpul il vei uita!

| dana21 a răspuns:

8 luni o peroada lunga, probabil exista lucruri nelamurite, nediscutate, probabil ca te-a inlocuit asa usor, poate asta te macina, si te face sa te gandesti la el. Eu nu cred ca tu mai ai sentimente si un baiat care da asa usor cu picioru la 2 ani din viata, nu cred ca ar mai avea cine sti ce sentimente dupa 8 luni

| sicklove a răspuns:

Pai asa mi s-a intamplat si mie a aiurea rau stiu cum e. Pe mine toata lumea ma facea proasta pentru ca speram ca intr-o buna zi dupa un an sa ne impacam. Eu in acest an am mai incercat sa fiu cu tot felul de baieti dar ma gandeam numai la el asa ca intr-o zi l-am intrebat eu daca vrea sa se impace cu mine. El s-a facut ca nu vede nu aude si nu mi-a raspuns. Iti dai seama cum m-am simtit eu atuncisad. dar speranta nu s-a pierdut asa ca l-am mai lasat asa am ramas amici. Ne intelegeam bine el se comporta frumos cu mine si eu ma comportam frumos cu el:X era superlaughing si asa cu amcia aceasta am continuat vreo inca 7 luni. Apoi am inceput sa ne intalnim pe strada si ne dadeam buna cateodata mai ramaneam cu el si stateam impreuna afaraday dreaming si intr-o seara m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Atunci toate visurile mi s-au implinit. Deci in concluzie nu te da asa usor batuta lupta pentru cea ce vrei chiar daca simti ca esti la capatul puterilorwinking si mai incearca si tu sa il bagi in seama poate iesiti si pe afara impreuna si asa sa se ataseze si el de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca el nu mai are niciun sentiment pentru tine si u ai ramas atasata de ideea ca ti la el si iti e greu sa treci peste. am patit acelasi lucru si e destul de greu sa poti sa fi cu altcineva si sa te gandesti inca la fostul'. daca iti doresti sa fi cu el iar ii zici doar si poate va dori sa va impacati dar asta va face numai daca eu ma insel si el nu si-a pierdut inca sentimentele pentru tine. te pup