| anonim_4396 a întrebat:

BUNA as vrea sa stiu ce se intampla cu mine de cand m-am descpartit de fostul il visez noaptea ca ma saruta am cautat la dictionar de vise si mi-a dat ca daca el ma saruta pe mine se intoarce inapoi la mine.Eu il iubesc mult si ma gn la el non stop dar el nu stie asta mai ma suna ma intrebare ce fac si i-am zis sa ma lase in ace ca am suferit foarte mult din cauza lui nu stiu ce e cu mine! Prima data cand ne-am despartit nu era asa dar acum nu mai vreau sa aud pe nimeni stau inchisa in camera mea si nici nu prea mai es afara cand ma duc la scoala zambesc ca sa nu-s da il seama ca eu sufar nici macar nu stiu dc ne-am despartit! Dupa ce ne-am despartit el a pus o poza cu o fata pe hi5 lui si cand l-am intrebare daca are prietena a zis ca nu are si nici nu a avut dar dc avea poza aia la hi5 cu fata aia si scria prietena mea noua! Ce sa mai cred nu stiu ce sa fac m-am despartit de el acum 3 saptamani! Oare ce e cu mine? Daca ma puteti ajuta cu ceva va rog so faceti cu sfaturi cum sa-l uit ce sa cred despre poza aia etc! Va rog mult

5 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Deci daca ai visat ca EL te pupa p tine inseamna ca inca tine la tine
sfatul meu e sa te duci la el si sa ii propui sa va impacatiwinking

| Zuzu6235 a răspuns:

Mda. in primul rand sa vb despre poza. e probabil sa fie prietena lui cea noua. dar mai mult de posibil sa vrea sa se razbune cumva pe tine. vrea sa iti atraga atentia. tie iti este menita poza, ca sa te faca sa suferi. dar asta nu este ceea ce pare. e clar ca se mai gandeste la tine.altfel nu si-ar bate capul cu asa ceva. daca te suna din cand in cand dovedeste acest lucru. inca mai ii pasa de tine, char daca nu vrea sa arate acest lucru. cel mai probabil u i-ai dat papucii prima, ceea ce e f suparator pentru un baiat. nu fi suparata pe el pentru asemenea faze. daca mai ti la el, incearca sa purtati o discutie in particulat si sa clarificati unele chestii. nu il acuza, deoarece o vorba spusa in vant duce la alta si totul poate deveni un dezastru.

| Zuzu6235 a răspuns:

Si scuze ca postez de 2 ori...in legatura cu visul tau. e clar ca ai sau ai avut sentimente pentru el. de asta il visezi. si nu te lua dupa dicionarele de vise. totul e o chestie psihologica. daca te gandesti la o persoana e f probabil sa o visezi noaptea. visele reflecta dorintele/trairile/emotiile unei persoane. si eu am visat-o e fosta aproape o saptamana dupa ce ne-am despartit. nu e usor daca ai tinut la cineva. daca mai ti la el, va sugerez sa discutatu ce a mers prost in relatia voastra si sa va impacati. daca nu, ce la mi indicat ca sa uiti da o anumita persoana gaseste pe alta. chiar daca nu ai kef. in timp iti vei reveni.

| Bulinaaaaa a răspuns:

Buna...in primul rand imi pare rau de ce ti s-a intamplat.
Incearca sa nu te mai gandesti la el. iesi cu prietenele tale afara. Zambeste mereu si fa-l sa inteleaga ca nu iti mai pasa. Incearca sa te distrezi si daca vrei sa iti aduci aminte de el nu te mai gandi la el, sau gandeste-te la momentele frumoase pertrecute impreuna.
Daca vr sa vb mai mult cu mine.Cat despre vise, visle sunt niste inchipuri in mintea noastra. Ca visezi ca te saruti cu el inseamna ca iti doresti sa fii din nou cu el. daca vrei incearca sa fii cu alt baiat.
Puuupici:*

| gringo_3547 a răspuns:

In primul rand trebuie inlaturata prejudecata conform careia orice vis de dragoste este si unul erotic. Ceea ce domina este un sentiment intens de unire, de armonie totala intre doua fiinte, de complicitate tandra care nu are nevoie de cuvinte. Am gasit chestia asta poate te ajuta: http://www.cevisez.ro/articole/faci-sex-in-somn-a46.html