| anonim_4396 a întrebat:

Astronomia face parte din geografie, in clasa a cincea si a noua la inceputul materiei invatam si putina astronomie?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Sunt notiuni introductive.

| Theo94 a răspuns (pentru Inferno):

Exact asta credeam, dar nimeni nu a stiut sa dea un raspuns cum trebuie.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Astronomia e una =univers, geografie = este știința care studiază relieful, terenurile, trăsăturile, locuitorii și fenomenele Pământului
https://ro.wikipedia.org/wiki/Geografie

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

Dar in aV-a si a IX-a ai facut putin la inceputul materiei nu? Eu da!

| RAY a răspuns (pentru Theo94):

Nu, in liceu am facut fizica, chimie, biologie, geografie da despre alte tarii, la facultate despre automatica mai mut

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. astronomia este o stiinta mult prea avansat pentru un copilas de clasa a V-a, ca atare, la scoala se invata doar geografia normala.

| Theo94 a răspuns (pentru Violleta2022):

Are si putina astronomie la inceputul materiei de clasa a V-a si a IX-a stiu pentru ca am facut.

| WoKy a răspuns:

Frate, faci ceva, dar nu foarte concis si din ce-mi amintesc e doar un capitol sau chiar mai putin.
Vorbesc de a 9-a. Insa nu te astepta la prea mult. Inveti lucruri pe care nu le stiai pana acum sau le banuiai (suna aiurea) dar sub o alta forma.

| Theo94 a răspuns (pentru WoKy):

Am intrebat daca este inclusa, oricum am terminat scoala de mult.

| WoKy a răspuns (pentru Theo94):

Citez "Astronomia face parte din geografie, in clasa a cincea si a noua la inceputul materiei invatam si putina astronomie?". Cred ca m-am incadrat in parametrii ceruti.
Off- am terminat si eu de ceva anisori deci nu-mi mai amintesc prea multe.

| Surtulecs a răspuns:

Nu.

| b4stefa a răspuns:

Daaa si o sa fie chestii tari si interesante ca de ex. cum se naste si moare o stea, gauri negre, meteoriti.