| anonim_4396 a întrebat:

Nu-i așa că astrologia și astronomia sunt fascinante? Cui ii mai place astrologia? Eu vreau sa studiez mai ales astrologie dar și puțină astronomie.
Ce va atrage la astrologie?
Dar la astronomie?
Mie îmi plac amândouă și vreau să ajung sa le cunosc bine.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă bagi în aceeași oală astronomia cu astrologia, este evident că nu știi absolut nimic despre astronomie.

Dacă vrei să jignești un astronom, spune-i "astrolog".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astronomia, da, mi se pare și mie fascinantă. Astrologia, nu prea. E interesantă doar dacă-i urmărești impactul la nivel social. Eu una nu cred în zodii. Consider că e doar o iluzie psihologică la mijloc.

De astronomie nu am de ce să mă leg. Mă atrage atât latura științifică și misterioasă, cât și ceea ce ține de estetică, în plan plastic, literar, muzical... Plănuiesc să-mi pictez pe perete planeta Saturn. O să dea fericirea peste mine după ce o să fac asta happy