| AvalohAlyn a întrebat:

Ati avut vreodata cosmaruri?(in adevaratul sens al cuvantului)
Ce inseamna/semnifica cosmarurile?
(cosmarurile nu visele, atentie)

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Da.
Nu stiu daca semnifica ceva, poate ca sunt proiectii ale unor frici sau experiente traumatizante.

10 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Mda, am avut o multime de cosmaruri, incearca totusi sa te uiti pe geam dupa ce visezi urat, in general trece.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Cu ceva prin mine... era ciudat. Nu vreau sa imi amintesc.
Dar tu?

| RainmakerX a răspuns:

Da,chiar foarte multe... Am avut dati cand m-am trezit plangand... :/

Nu stiu prea bine ce semnifica... Eu ma gandesc la multe prostii, de acolo mi se trage.

| R0R0 a răspuns:

Sincer, cosmar in adevaratul său sens, NU.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cand aveam vreo 12-13 ani si am vazut Exorcist laughing. Cred ca vreo saptamana ma sculam tranpirat din somn. Acum cand imi amintesc mi se pare amuzant dar pe atunci nu prea era.

| drutzix a răspuns:

Cand eram mai tanar acum nu.
Nu semnifica nimic.

| Μădă0611 a răspuns (pentru drutzix):

O data am visat ca eram violata. laughing
Cred ca ala a fost cel mai nasol cosmar. laughing
Citisem undeva ca fiecare vis are rolul de a ne proteja pentru viata reala. Ne pregatesc inainte.

| drutzix a răspuns (pentru Μădă0611):

Cred ca e un vis oarecum comun printre fete.

| 0Alexander0 a răspuns:

Deocamdata nu.

| SatanLovesYou a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "cosmar". Visele mele, spre exemplu, majoritatea pot fi considerate cosmaruri, insa eu m-am obisnuit cu ele si ar trebui sa visez ceva prea brutal/macabru ca sa ma impresioneze.

Deci, da un exemplu de cosmar si putem continua de acolo.