| diuxxa a întrebat:

Ati avut vreodata sentimentul de deja-vu? Aveti vreo explicatie?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da.Cauza e imaginatia bogatatongue

| Arthur a răspuns:

Am avut de cateva ori aceasta senzatie bizara.
Mult timp am intors evenimentul pe toate partile, dar nu am reusit sa ii gasesc vreo explicatie.
Inchipuitiva ca am intrat intr-o casa, la munte, undeva in zona Dornelor si lovinduma usor cu capul de tocul usii din greseala, s-a declansat intr-o fractiune de secunda acel deja-vu, urmaream ce se intampla, detasat de mine, cu ochii mariti stiind ceea ce va urma, intamplandu-se exact, in jur toate imi pareau cunoscute iar senzatia ca am mai trait exact acelasi lucru candva era coplesitoare.Mentionez ca in acel loc nu mai fusesem niciodata. Totul a durat cateva minute, putin, dar cu un impact major asupra mea si a felului meu de a gandi.

| viatadecacatt a răspuns:

Da mi se intampla si ma cam induce in eroare, incerc eu asa sa ma gandesc cand mi s-a mai intamplat mie vreodata lucrul alalaughing

| JustMeFlory a răspuns:

Da, de multe ori mi se intampla sa am o senzatie de deja-vu. Explicatia nu o am, si chiar nu pot sa imi dau seama ce fel de fenomen mai e si asta.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Mai mereu patesc asta.Si nu, nu am nici o explicatie. e bizar.

| ralucaralu a răspuns:

Da, si eu am patit. Am deseori impresia ca ceea ce am patit de exemplu acum s-a mai intamplat vreodata. Acum cand iti spun asta sunt cuprinsa de un fior rece.brr. Da am mai patit asta, am avut impresia ca am fost intr-un loc anume, ca patesc un lucru pentru a2a oara. Foarte ciudat.

By AlinoOtsa

| conflict a răspuns:

Buna!
Banuiesc ca orice persoana are deja-vu-uri, si bine-nteles ca am avut si eu happy; mediumul din mine sta de veghehee hee

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Nu pot explica.
Probabil ca ma concentrez prea mult asupra lucrurilor big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minti curate daca aveti dejavoo dejavoo = deja vazut