| blairelovesmusic a întrebat:

Au visele o semnificație anume? Sau sunt doar scenarii create de creierele noastre?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da,prevăd viitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnifica lucruile la care ne gandim in timpul zilei, si ce frici avem, ce nevoie, etc.

| Adrian08Daniel1989 a răspuns:

De cele mai multe ori nu au nici o semnificatie.
Ca sa te fac sa intelegi cel care crede in anumite lucruri ca visele inseamna ca este superstitios.
Daca cauti definitia la ceea ce inseamna superstitios o sa descoperi ca este o persoana care crede in presupuneri ale oamenilor sau in puteri mistice (sau povesti) de cele mai multe ori sunt blesteme.
Este foarte greu de explicat in cuvinte dar te sfatuiesc sa mergi in BIBLIE unde vei gasi raspunsuri la cele mai multe intrebari.
Ca sa iti raspund BIBLIC la intrebarea ta citeste versetul urmator.
„Pentru că aşa zice Domnul Savaot, Dumnezeul lui Israel: Să nu vă lăsaţi amăgiţi de proorocii voştri şi de ghicitorii voştri care sunt în mijlocul vostru, şi să nu ascultaţi visele voastre, pe care le veţi visa, căci vă proorocesc minciună şi Eu nu i-am trimis, zice Domnul!" (Ieremia 29, 8-9).

Dar ca sa intelegi mai clar deschide linkul acesta si o sa intelegi si din punct de vedere stiintific si din vedere BIBLIC.

https://adevarul.ro/......index.html

Sper ca acest lucru sa te ajute.
O zi buna iti doresc si bunul Dumnezeu sa te calauzeasca.