| Hmmmm a întrebat:

Azi pun o droaie de intrebari. Pentru ca am baut un pahar in plus, nu de alta. Vedem , auzim, simtim, gandim. Avem toate mijloacele la dispozitie pentru a face fata vietii. De ce ne temem? Ca doar nu suntem intr-un razboi fara arma la dispozitie. De unde apare teama asta, avand in vedere ca, ceea ce este de vazut , vedem; ceea ce este de simtit, simtim; ceea ce este de auzit, auzim; ceea ce este de gandit, gandim?

20 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Hai sa ne-ntilnim Simbata searaaa/Intr-o circiumioara la sosea/. Problema este ca, atunci cind bei un pahar, te poti intelege doar cu cei care au baut si ei un pahar.Chestia ciudata este ca nimeni n-a descoperit de ce nu se pot intelege unul care n-a baut nimic cu unul care a baut un pahar.Adeca se stie ca sint realitati diferite, adeca al dracului de diferite una fata de alta si de multe ori lumea intra in colaps intelectual nestiind pe care s-o aleaga. Dreacu mai stie si cu traiul asta?

| Hmmmm explică (pentru harciog):

Ala treaz, e treaz si cand e beat, respectabile.

| harciog a răspuns (pentru Hmmmm):

N-ai nici un motiv sa-mi zici respectabile.Nici eu nu ma pot respecta din cauza pornirilor respectabilo.Sint decapitat, adeca am capul doar desenat cu citeva legaturi sa poata asigura doar fluxul sanguin. Mintea dispare complet si al dreacu'sa fiu daca imi pare rau.

| Hmmmm explică (pentru harciog):

Sa-mi fie moartea daca te compatimesc...

| Hmmmm explică:

O dai in ironii cu un geniu. Eu, cand am insomnii, ma gandesc doar la TPU? Nu, cand am insomni, ma gandesc de ce oare le am?! Tu, cand te uzi, te gandesti la un dus fierbinte? Te-ai pus cu cine nu trebuierolling on the floor. Ma simt bine in pielea mea.

| Hmmmm explică:

Eu nu citesc raspunsurile direct din raspunsurile tale, precum faci tu. Eu astept sa fie postaterolling on the floor. Ceea ce ma face sa cred ca ma simt mai bine in pielea mea decat tu in a ta. M-as gandi la un dus fierbinte... daca ai fi femela.

| Hmmmm explică:

Tocmai fac un dus rece si nu m-am trezit. Posibil sa nu visez cu ochii deschisi.

| Hmmmm explică:

Cand inchid ochii, ii las pe ceilalti sa-si prezinte condoleatele.

| Hmmmm explică:

Ma las pacalit precum ursul care pacaleste vulpea.

| Hmmmm explică:

Nu am coada mare, deci nu-ti voi starni interesul si, implicit, nu ma vei pacali.

| Hmmmm explică:

Stiu pentru ca am coada marerolling on the floor))))))

| Hmmmm explică:

Ah! Atunci, eu, ma refeream la pacaleala rolling on the floor

| Hmmmm explică:

Imi place sa ma joc cu mintea oamenilor. Imi place cand ei ma cred exact ceea ce par a fi.rolling on the floor)

| Hmmmm explică:

Nu par nimic. Par a fi impar cu paritatea unanima.

| BeastMaster a răspuns:

Singurul lucru de care ne este frica cu adevarat este MOARTEA. Teama aceasta apare mereu in fata unor lucruri care pentru noi pot aduce moartea, desi avem mijloacele necesare pentru a ne apara pe parcursul vietii friica exista totusi in noi pentru ca viata se termina la un moment dat si nu mai avem nici un mijloc de a opri asta...
PS: Ma scuzati ca am vorbit la persoana I plurar (era de fapt la singular)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teama (frica) este sistemul nostru de autoaparare, autoconsevare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne temem de necunoscut.

| OvidyuNicu a răspuns:

Teama APARE pentru ceea ce NU stim nu pentru ce stim deja, apare pentru ca ceea ce nu etse de vazut nu vedem, ceea ce nu este de simtit nu simtim, ceea ce nu este de auzit nu auzim, ceea ce nu este de gandit nu gandim! astfel traim intr-o penumbra de adevar!

| AmD a răspuns:

Pai,unii oamenii isi imagineaza niste prosti, iar apoi imprastie vestea.Restul fiindca sunt la fel de visatori il cred...
ESTE o chestie aiurita stiu! Dar asta este parerea mea...
FUNDA?

| VianuChocoLove a răspuns:

Pentru ca asa am fost invatati, sa traim in frica, sa fim manipulati usor. Raspunsul e iubirea.