| harciog a întrebat:

"Banii nu aduc fericirea dar compenseaza cel mai bine lipsa acesteia"O fi adevarat?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Într-o oarecare măsură. Eu aş zice mai bine aşa :,, Banii nu aduc fericirea, dar o întreţin."

99 răspunsuri:
| andreiuuutza a răspuns:

Macar bani sa ai daca de fericire nu ai parte.laughing

| xDoll a răspuns:

NU!
pai daca ai avea totiiiii bani din lume si ai avea tot ce iti doresti dar... daca nu ai avea cu cine sa impartasesti acea bucurie ai fii happy?

adica...
sa ai toti banii dar sa fii singur. fara prieteni, familie
atunci nu ai fi happy!
poate ca banii l aduc putina fericire unora dar daca nu au pe nimeni ce rost are?
oh go on

| raluca0306 a răspuns:

Cam da...

| passenger a răspuns:

Da

| PinkDea a răspuns:

Da ai dreptate...
In secolul XI doar zile nu poti sa-ti cumperi in rest ii poti avea orice daca ai bani

| FOCUS a răspuns:

In 90% dintre cazuri banii provoaca durere, daca stii sa-ti asculti sufletul ai parte de fericire curata...

| Flaviius87 a răspuns:

Un super articol despre bani si fericire:
http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/2011/06/banii-si-fericirea.html
va astept cu pareri pe blog sau pe TPU :D

| CattyA a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, o intretin, si lipsa lor este una dintre cauzele nefericirii happy.

| Melodramatic a răspuns:

Banii sunt intr-adevar un zambet artificial, un AS in maneca, atunci cand nu esti fericit, si totodata, daca in lume nu existau bani, lumea tot isi cauta zambetul artificial in alt lucru valoros.

| CandyTetris a răspuns:

Da,absolut,da,mai absolut ca vodka, cel putin pentru mine.In general sunt un om super happy, dar in cele 2-3 ocazii cand s-a intamplat sa nu ma pot oprii din plans, nici scuzele unora, nici dragostea altora nu m-au ajutat atata cat m-au ajutat cateva milioane de lei.Fie ca le-am dat pe un set de boxe cat peretele, pe un pat nou sau pe o chitara de firma, de fiecare data m-am intors acasa cu un inceput de zambet pe buze.Hope I helped.happy

| Andrewz a răspuns:

Cu banii poti face multe lucruri, ei aduc o parte din fericire. De exemplu dragostea adevarata nu o poti cumpara cu bani, lucrurile care tin de sentimente fata de alte persoana/e. Cu banii poti face foarte multe lucruri care aduc o parte din lucrurile care te fac fericit. Sper sa intelegi la ce m-am referit.

| TMI85 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea ci numarul lor!

| Nirvana a răspuns:

Gilbert Gesbron spunea ca "Banii fac fericirea celor care nu merita alta fericire". Banii intr-adevar compenseaza lipsa fericirii, dar nu cred ca "cel mai bine". Iubirea, persoanele care ne sunt alaturi "neutralizeaza" nefericirea, oferindu-ne linistea sufletului. Banii sunt doar o forma de a ne amagi, de a ne minti pe noi insine ca suntem impliniti

| alexz44 a răspuns:

Pai da.imagineazati ca ai multi bani dar nu ai cei mai important FAMILIA.

| KazooForYou a răspuns:

Da, este adevarat ce zici tu aici. ei nu aduc fericirea deplina, dar gandeste-te ca fara ei nu poti trai

| EuAli a răspuns:

Depinde.Unii oameni ar renunta la toata averea ca sa aiba un prieten adevarat, altii prefera sa fie full de bani ca sa aiba tot de pe lume.

| Veverita a răspuns:

Da...dar depinde de cat de materialista e fiecare persoana.

| midiots a răspuns:

Da.e adevarat. Imagineaza-ti ca intr-o zi o sa fi full de bani, cum crezi ca te-ai simti?

| InGErAsHFaCutPraF21 a răspuns:

Nu exsistaa un raspuns sigur, depinde de fire dar cred ca:nu

| Codrinash a răspuns:

Era o vorba "Banii nu aduc fericirea, ci numarul lor". Si este foarte adevarata!
Pentru ca nu o sa auzi niciodata o persoana cu venituri mici sau poate medii zicand asta, iar cei care o fac au tot ce le trebuie si simt ca viata e frumoasawinking

| GiacomO a răspuns:

Mai întâi de toate trebuie definită fericire și apoi pusă întrebarea asta.

| Florin a răspuns:

Intr-un fel, multi oamnei vor bani, dar isi doresc si un prieten cu care sa schimbe o replica.

| Georgiana05 a răspuns:

Si da,si nu.Da,ok,esti plin/a de bani, te distrezi, dar pana la urma nu simti nevoia sa ai alaturi de tine pe cineva cu care sa ti-o impartasesti?

| Faηta a răspuns:

Ce spui tu? Ca banii compenseaza cel mai bine lipsa fericirii?

Daca un om nu e fericit... Un ban nu are ce sa-i aduca.

Daca ai fi, cum zice midiots, "full" de bani, ai fi mandru, nu fericit, iar mandria e un pacat.

Deci... Eu zic ca cel mai bun compensator al fericirii sunt PRIETENII SI FAMILIA, adica oamenii dragi voua.

Cine are bani, nu e neaparat fericit.

| ioana_5848 a răspuns:

Aici parerile sunt impartite. Vorba aia "bogat ii greu, dar sarac ii rau". Nicicum nu e bine, mai ales ca omul nu e niciodata multumit. Dar parerea mea e ca degeaba ai bani, si fericire nu. As prefera sa fiu saraca dar fericita pentru ca banii, cum vin asa se si duc.

| Drafters a răspuns:

Este bine să ai mulți bani atâta timp cât îi meriți. Dacă îi muncești corect atunci îi meriți. Și vei fi și fericit deoarece vei ști că este munca ta...

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

De fapt aduc fericirea ca daca ai avea multi bani poate ai zice ca nu aduc da sa te gandesti cum ar fi sa traiesti fara ei sau cu foarte putini.te-ai gandi ce bine e cai ai

bani nu aduc fericirea cand ai o boala grea atat; D

| steph1y a răspuns:

Da :d

| MyKandreea98 a răspuns:

DA.e adevarat

| MyKandreea98 a răspuns:

Dap!