| strumfverde a întrebat:

Este adevarat ca banii nu aduc fericirea cand se termina?
cel mai tare raspuns funda

Răspuns Câştigător
| Allinn a răspuns:

Da este adevarat, de bani te bucuri doar cand ii ai, cu banii iti poti testa prietenia celor din jur dar uneori nu o sa iasa prea bine deoarece cand banii se vor termina ei vor pleca si din asta reiese ca banii nu aduc fericirea si ca ei nu sunt prieteni adevarati. Banii iti aduc si necazuri nu doar bucurii!

9 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar o intretin laughing Cum sa-ti aduca fericire, daca s-au terminat? Sunt oricum multi oameni cu bani care nu sunt catusi de putin fericiti, nu mai au timp si pentru asta - sau pentru a sti ce-i fericirea.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da. Adevarat.

| LolaLollita a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, o cumpara de-a gata laughing (glumesc)

| LolaLollita a răspuns:

Si totusi cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin; cu bani poti cumpara medicamente, dar nu sanatate; cu bani poti cumpara cel mai scump diamant, dar nu o sotie iubitoare si devotata, cu bani poti cumpara oameni, dar nu respect.

| Satango a răspuns:

Ba da iti aduc fericire in forma de lucrurile pe care ia-i cumparat cu ei happy

| pisicutzamik a răspuns:

Banii niciodata nu aduce fericirea, daca esti bogat sigur esti nefericit, mai fericiti sunt cei care au abia ce manca, decat cei bogati!

| AnaMaria2719 a răspuns:

Banii... o problema mare in zilele noastre. Daca stii cum sa ii folosesti si reusesti sa-ti creezi fericirea interioara atunci nu i-ai consumat degeaba. Bogatia nu este un pacat si nici saracia o virtute asa se spune, asta in cazul in care banii iti ofera o scara spre dezvoltarea valorilor spirituale si nu a celor materiale. Era o poveste: o femeia saraca cu un copil in brate trece pe langa o pestera cand dintr-o data o voce ii spune: Intra, ia tot ce vrei dar nu uita sa iei ceea ce e mai important. Femeia uimita de bogatiile ce erau acolo, pune copilul pe o piatra si incepe sa stranga cat poate ea de mult.Peste ceva timp vocea ii aduce aminte : mai ai doar cateva minute sa nu uiti sa iei ce e mai important. Femeia continua sa adune cat poate de mult, uimita de aurul si pietrele pretioase femeia iese din pestera incarcata cu toate bogatiile.Si-a adus aminte ca a uitat ceea ce era mai important, copilul iar vocea i-a spus ca poarta s-a inchis pentru totdeauna.Nu avem mult timp si o voce ne aduce mereu aminte ce este mai important, dar noi continuam sa alergam dupa bogatiile materiale.La ce folos daca sufletul nu are liniste? Concluziile le tragi tu.Cum ti se pare?

| dbobei a răspuns:

Cine le-a incercat pe amandoua are dreptul sa se gandeasca la intrebare iar ceilalti sa taca! Daca esti destul de inteligent si stii sa iti cultivi intelectul poti deveni realizat din toate punctele de vedere, problemele si bucuriile cam singur ti le faci si restul intelegi.