| harciog a întrebat:

"Banii nu aduc fericirea dar compenseaza cel mai bine lipsa acesteia"O fi adevarat?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Într-o oarecare măsură. Eu aş zice mai bine aşa :,, Banii nu aduc fericirea, dar o întreţin."

99 răspunsuri:
| Gamers a răspuns:

La uni oameni da la uni oameni nu depinde de om.Sunt cazuri in care uni ar renunta la toata averea loc ca sa aiba un prieten cu care sa bea o bere.

| Elena1996 a răspuns:

Confuzie

| iricool1996 a răspuns:

Oricat de bogati sau saraci am fi, nu vom fi niciodata multumiti de noi.Asa suntem noi oamenii, niciodata multumiti. Mereu cautam aschia in ochii altora dar nu vedem niciodata creanga din ochii nostri.Toata lumea se plange de cat de murdare sunt spitalele, dar nimeni nu spune cat de norocosi suntem ca avem spitale si ca suntem sanatosi.Toti se plang cat de proaste sunt scolile, dar a observat cineva ca elevii din Romania au rezultate exceptionale in comparatie cu alte tari, si avem 4% din elevi supradotati(ceea ce e mult).In concluzie, fericirea nu tine decat de noi, de optimismul nostru. Daca esti optimist, atunci ar trebui sa-mi da-i fundita...

| unbaiat_2826 a răspuns:

Asa-i bani nu aduc fericireasad dar iti aduce un iaht cu care ajungi la eahappy

| alinutz_2893 a răspuns:

Dap

| OKay a răspuns:

Oarecum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as fi mirat sa nu ajungi la sex.dar ai ajuns.si inca repede.si de unde ai sarit? de la bani, ai dat-o in fericire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi sanatatea ta si-ti dau banii mei care-i am acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii aduc fericirea scumpule happy.
Castigarea unei sume mari de bani este echivalenta cam cu 300 de zambete happy, deci copii ar trebui sa se simta miliardari la cat de des zambesc happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii aduc o fericire de moment dar pe parcurs iti aduc multe griji.

| Gini a răspuns:

Da aduc.Dar nu la toti, mi-e mi-ar aduce fericirea dar nu indeplin.

| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Da... Eu as zice,, Banii nu aduc fericirea, dar o întreţin."
Asa ca da...este adevaratwinking

| deniedaccess a răspuns:

Banii si fericirea...depinde clar de cauza fericirii pentru ca da, banii pot aduce fericirea dar daca in viata vine vorba si de fericirea cauzata de dragoste atunci banii nu o pot compensa

| Tymycy a răspuns:

Normal, numai ca unii duc in exagerare faptul ca au bani, in loc sa ajute pe altii, ei vor tot mai mult. Mie mi se pare ca omul care se imbogateste o sa vrea sa aiba tot mai multi si mai multi bani, si pana la urma acest lucru va deveni un lucru psihic... si o sa fie obsedat. Eu zic ca depinde de om cum o ia elwinking

| adilazar98 a răspuns:

Daca tu ai avea 1 milion de euro dar tiar fi murit cineva drag ai fi fericit?

| mafaldaaa a răspuns:

He, he, he :-)
Ia zi: daca iti iei cea mai moale saltea, poti cumpara si somnul?
Daca te tratezi la cea mai buna clinica, poti cumpara cu bani si sanatatea?
Daca iti iei cea mai gustoasa si rafinata mancare, poti cumpara si pofta de mancare?
Daca te duci in cel mai frumos si mai scump loc de pe pamant, poti oare cumpara si o stare de bine?
Si cazurile examinate pot continua...

Asadar, oare compenseaza banii lipsa fericirii?

| andre3a92 a răspuns:

Da,dar asta nu inseamna ca u nu simti in continuare ca esti singur, banii sunt doar o perdea in acest caz.

| DiaMrrr a răspuns:

Da, eu asa cred.

| Katty009 a răspuns:

Crede-ma, banii aduc fericirea, daca nu ai avea acoperis la casa ai fii fericit? deci pratial aduc fericirea.

| Fulger149 a răspuns:

In niciun caz.

| deLicious_5090 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea...dar o poti cumpara xD

| deLicious_5090 a răspuns:

Nu cred ca banii aduc fericirea ...noi putem si fara bani sa traim avem aer xd

| ciorbel a răspuns:

Nu nu este si nici nu va fi vreodata iubirea este fericirea adevarata!

| MissMady a răspuns:

Mai sa stii...ca fericirea pe care ti'o aduc banii, este temporara. Oricine se bucura cand are bani, dar daca nu are iubire, sau intelegere, sau daca nu are prieteni...degeaba are baniwinking

| avixie a răspuns:

Pai intr-adevar poate e adevarat.
@JADE. nu neaparat cum ai zis tu.De exemplu pe mine nu prea ma intreseaza bani pentru ca am tot ce trebuie: am haine telefon calculator machiaje mancare tot ce trebuie.Si daca merg la magazine in vizite si vad ceva ce-mi place mult dar daca ar fi scumpa o bluza sa spunem. nu am de ce sa cheltuiesc ca mai sunt multe haine care sa fie mai marfa si mai iefti decat aceea bluza scumpa.Imi fac economi pentru calatorie laughing si asa poti sa vezi multe lucruri mai interesante in alte tari decat sa cumperi haine de firma happy

| cristinamg a răspuns:

Nu vad aproape niciun raspuns care sa ma satisfaca aici.Nu inteleg cum unii ajung in acel stadiu in care nu fac diferenta intre bani si fericire.In orice caz, avand bani.da ai fericire dar care se va spulbera cu siguranta intr-un timp aproapiat sau mai putin apropiat.Ai bani,ai mancare(desigut foarte multa),ai bautura(suc/bautura alcoolice), ai droguri(de care vrei); da, ati putea spune ca am prezentat partea rea a banilor.Cu banii poti desigur ajuta. poti dona sau imparti pe strada oamenilor saraci.Dar hai sa fim seriosi, cand ai bani, nu-ti pasa de nimic decat ca te poti satisface.Asa si?!?! Ma uit in jurul meu si vad.ce?! Vad fete frumoase care se distrug,baieti la fel.Mi-e mila.A avea bani e necesar. Fara bani nu poti trai avand in vedere mancarea, acoperisul, necesitatile de alt tip dar vorba aia "ce e prea mult strica".La fel e si cu banii.Nu cunosti multe pana nu ai bani(nu au avut parintii sau ma rog, alte motive), si cand ajungi sa ai iti dai seaama ca sunt din ce in ce mai indispensabili pentru fericirea ta iluzorie.Auzim mereu vorbe de genu` : "il iubesc, ma iubeste; nu mai avem nevoie de nimic; putem trai fara bani". Daca te gandesti putin mai mult la acele spuse ajungi sa constientizezi ca da, nu ai nevoie de nimic decat de un strop de iubire pentru a fi fericit.Mi-e scarba de ceea ce vad in jurul meu si totusi indur.Nu vreau bani mai multi decat am nevoie si acum am in portofel, 0 lei.Dar.sunt FERICITA!

| ciprifly a răspuns:

In ziua de azi daca ai bani cumperi ori si uneori cumperi si sanatatea in anumite cazuri fericirea nu mai zic e o lume prea "Comerciala" ori unde mergi bani

| Denissaaaassd a răspuns:

Nu
e
adevaray

| Andra_8284 a răspuns:

tongue...nu bani nu aduc fericirea

| MysDaYssS a răspuns:

Mdea oare cum este adevarat dar eu as zice mai degraba bani nu aduc fericire dar tristete pentru ca unii chiar se omor din vina banilor >(