| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare. de ce eu la matematica numai la algebra deci numai la algebra la alte materi nu am nimic spun si lectia si orice. cand ma scoate profesoara la tabla nu mai stiu nimic. si nu stiu de ce patesc asta deoarece la geometrie stiu foarte bine.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alyra a răspuns:

Bună!
Hmm, păi la algebră exercițiile sunt diverse. Poate faci tu multe exerciții acasă, dar tot se poate întâmpla să-ți dea un exercițiu ce să nu-l știi face. E grea materia asta.hee hee
Poate-ți place mai mult geometria. happy

| Biggiesan a răspuns:

Pentru ca ceea ce se bazeaza pe concepte apriorice e mai greu de inteles, necesita un efort intelectual suplimentar pentru ca invatarea algebrei nu e acelasi lucru cu stiintele care au o baza empirica, nu mai zic de stiintele umaniste care sunt cu totul altceva!

| Giulia97Anna a răspuns:

Poate ai emotii si de aceea din cauza emotiilor uiti, si mie mi s-a intamplat

| doctorandus a răspuns:

Posibilitati:

1. Exista o boala numita discalculie. Ai putea avea o astfel de boala.

2. Poate n-ai gandirea suficient de abstracta.

3. Poate ai un complex pe tema asta.

| RedDx a răspuns:

Dupa cum spui, nu ai emotii, deci iti recomand sa lucrezi mai multe exercitii precum cele facute in clasa si atunci vei putea sa le rezolvi pe cele de la tabla fara efort.
Succes!