| menotyou444 a întrebat:

Sunt in clasa 7a si maine dau test la matematica ( geometrie).
Profesoara nu explica bine de loc ii scoate la tabla doar pe preferati ei care invata rup caietu in doua si preferatul ei nu scrie nu isi face temele el face o problema de 2 pagini in minte in maxim 5 minute sta si mananca si nu mai cu el vorbeste.
Nu stiu ce sa ma fac sad

4 răspunsuri:
| sunt a răspuns:

Poi si eu sunt in clasa a saptea, depinde... 1. cum maine aveti test, nu o sa prea poti face pregatire, insa cel mai bine ar fi ca tu si ceilalti copii sa ii explicati profesorei ca nu este bine sa faca diferente 2. daca ecest lucru num functioneaza, clasa ta ar trebui sa faca plangere la director, si normal ar trebui sa vi se schimbe profesoara 3. incearca ca inainte de orice test la matematica sa faci pregatire cu cineva bun la mate care sa te ajute sa intelegi( 2 ore ar fi de ajuns). Asta nu trebuie neaparat sa o pui in aplicare, dar ar cam trebui sa nu va lasati mai prejos de profesoara ca pana la urma sunteti egali, chiar daca ea este mai in varsta, ar trebui si ea sa aiba respect fata de voi si sa nu faca diferente... SUCCES cu aceasta profesoara (FUNDA?big grin)

| Ashenstar a răspuns:

Pai mai bine fa o pregatire de 2 sau 3 ore cu un profesor mai capabil.
stiu ce vorbesc ca sunt in clasa a 8 a si am terminat inca din clasa a 5 a cu 10 la mate

| βėan a răspuns:

Pai intai invata foarte bine proprietatiletonguearalelogramului rombulu dreptunghiului patratului si trapezulului.Lucreaza cate 2 probleme din fiecare si incearca mereu sa identifici ce proprietate te-ar ajuta pentru terminarea problemei.

| Elena_9064 a răspuns:

Buna.Ce situatie dificila si mereu intampinata.Pai nu stiu mai ce sa zic.Dar oricum iti urez mult succes.