| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema cu pestii mei adica scalarii.Cam de prin sfarsitul lui aprilie ii am intr-un acvariu mare de 120 de L care are pomba de aer filtru, neoane...(etc) adica este in conditii bune.Problema este ca scalarii depun icred odata la 8 zile. Ei pun icrele pe filtru iar apoi a doua zi se lovesc de ele si cad s-au le mananca.Azi pe 12.06.2011 am luat o plasa s-au mai bine zis o maternitate pentru icre adica este un sac dintr-un fel de panza pus pe 4 bete intinse ca o cutie.Ideea este ca nu stiu cum sa le scot cu acea cutie de panza deoarece daca incerc sa bag cutia pe acolo si sa trag de ele, icrele vor cadea pe jos.

Răspuns Câştigător
| PetreConstanta a răspuns:

Exista ceva special pentru icre cumpara de la magazin si vezi ca mama trebuie pusa separat pana lasa icrele dupa care o bagi inapoi in acvariu intreaba la magazin te invata ei Te pup

2 răspunsuri:
| unu a răspuns:

Pune femelele cu plasa aia intr-un acvariu separat

| PetreConstanta a răspuns:

Multumesc