| angela75 a întrebat:

Buna, as vrea o idee de tema pentru proiect la fizica cl VIII-a pentru fenomene optice
MS

4 răspunsuri:
| Florin9Florin9 a răspuns:

Curcubeul

| isemilia a răspuns:

Depinde : poti face despre obiecte din viata de zi cu zi ce folosesc lentilele (de exemplu tipuri de lentile pentru ochelari si la ce ajuta), despre laser, poate un anumit sistem in care este folosita lumina (de exemplu, sistemul oglinda - puls laser, care poate duce la sublimarea unei parti dintr-un asteroid (daca e folosit in acest scop)...).

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Excelent!

| DascaluIoan a răspuns:

Foarte bun subiect ți-ai ales, baftă!