| happygirll a întrebat:

Hey, am un proiect la fizica, dar nu tin minte cum trebuie sa se numeasca. Profesorul a zis ca curcubeul si aurora boreala pot fi cateva exemple. Deci care ar fi legatura dintre curcubeu si aurora boreala? (P.S. Suntem la tema: Fenomene optice si proful spunea ceva gen: Corpuri iluminte sau luminate ceva gen)

1 răspuns:
| rememberme24 a răspuns:

Pai,cred ca trebuie sa faci referat despre difuzia luminii.Eu tin minte ca anul trecut, la capitolul fenomene optice, profesorul ne-a pus sa facem referat despre cum apare curcubeul, adica despre dispersia luminii. Sper ca te-am ajutat si ca am ghicit happy ce va trebui sa faci pentru la fizica