| AG a întrebat:

Buna,
Daca barbatii care urasc femeile se numesc misogini, cum se numesc femeile care urasc barbatii?

Răspuns Câştigător
| Florina_6341 a răspuns:

Se numeste misandra

21 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pârţotine...pardon, misandrie= repulsie patologică faţă de bărbaţi.

NOname
| NOname a răspuns:

Se numesc misandre.
Iar cuvantul provine de la "misandrie" - repulsie patologică față de bărbați.

| EmaS a răspuns:

Misandria se numeste ura femeilor fata de barbati.

| Vizitiul a răspuns:

Violate sau refuzate!

| cristi202 a răspuns:

Feministele sunt cele care vad femeia mai presus de barbat, si nu le convine nimic din cele ale barbatilor.

| ramona30 a răspuns:

Misandre

| MMihai a răspuns:

Dar nici nu vreau să știu ce neologism sau barbarism se folosește pentru asemenea femei, știu că sunt nebune și că trebuie evitate.

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,se numesc misandre; uite si'o intarire a afirmatiei;) http://www.tpu.ro/......u-aceasta/ :)

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Misogine happy

| unu a răspuns:

@cristi202
high five!

| express11 a răspuns:

Ogine!

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Misogin =miss( domnisoara) + ogin
deci, femeile care urasc barbatii se numesc
mistergin(e) laughing - bun, bun?smugsmug tongue

| MrSpooky a răspuns:

Misogine? lesbience?

| alinutz16 a răspuns:

Proaste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soacre!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu urasc doar femeile de pe net ( foarte enervante ). Dar nu cele din viata reala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numesc singure si triste, sis ofticate ca nu se dau baieti la ele.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Eu ştiam că se numesc feministe.
Oricum, sunt la fel de penibile şi de discriminatoare ca şi misogini.

| Katherinna a răspuns:

Androgini

| Cili a răspuns:

Lesbi

| ValentinaEllena a răspuns:

Dar femeile care au o repulsie patologicas fata de femei, care urasc femeile? Cum se numesc?