| GoldenZenith a întrebat:

De ce sunt bărbații misogini?
De ce sunt femeile misandre?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Ca să caute circumstanțe atenuante propriilor eșecuri(în majoritatea cazurilor; mai sunt și excepții).

55 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Esti!

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Este?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sunteti!

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

batting eyelashes mersi de compliment.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ma stii mai bine de atat. Nu sunt eu ala cu complimentele.

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Și tu mă știi cât decât. Eu sunt aia cu ironia. M-ai uitat prea repede.

| RAY a răspuns:

De ce sunt bărbații misogini?
voi afirma de ce sunt eu misogin,poate ca si alti se regasesc in povstea mea,dar nu afirm ca detin adevarul absolut nici nu afirm ca pot dovedi ceea ce voi afirm,voi afirma si pentru partea mea feminima
incepem cu partea masculina
In ziua de azi vezi multe fete care se vor a fi obiecte sexuale,multe doar sex ofera si atat, multe sunt mincinoase, ipocrite,o fac pe victima,la inceput sunt timide,sfante, adevarate scorpi care se folosesc de tine apoi te lasa si fug la altul, mai e si chestia cand cum tot respins de sexul opus ajungi sa le urasti, multe mint ca conteaza sufletul te vezi cu ele vezi ca nu e adevarat, multe fete te baga in zona prieteniei si se folosesc de tine, fetele aleg doar barbati care le atrage restul care nu le atrage zona prieteniei sau se compromit cu tine pana gasesc altul

partea feminima

in ziua de azi vezi multi baieti care au doar sex in cap, nu vor o relatie serioasa, sunt imaturi, este secolul 21 avem drepturi si noi numai e secolul 1 in care eram sclavite,barbati trebuie sa se trezseaca la realitate nu sa vada femeia ca un robotel de bucatarie si obiect sexual

in conculzie fiecare cu complexele,frustrarile lui,cu toti avem,mai citesc ca uni nu ai,nu au pe naiba suntem fiinte umane, avem convingeri, credinte false cu toti, de multe ori ele ne oprsc sa iesim din zona de confort, de ce sa incerc sa ma vad cu x toate /toti sunt la fel, practic cum spunea un user TPU crezi in chesti de astea care te protejeaza de dezamagiri

| Drimmero a răspuns:

Razboiul asta al sexelor e in continua desfasurare. Eu nu sunt misogin,, dar sunt mandru ca sunt barbat!

| GoldenZenith explică (pentru Drimmero):

Adevărul este că ai și de ce, Drimmi rolling eyes.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu te contrazic, vad ca si tu imi confirmi asta ))))

| GoldenZenith explică (pentru Drimmero):

Ironia, Drimmi, ironia.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ah,momeala inca se musca,, e bine!

| GoldenZenith explică (pentru Drimmero):

Mai schimba placa asta cu momeala. Încep să cred că ești mai limitat decât trebuie.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Bwhahahaha

Hai c-a fost simpatica remarca ta, am zambit.

| relian a răspuns:

Vrei sa arati pe aici ca cunosti limba romana sau ce anume? Sau vrei sa ne arati de fapt ce vocabular elevat ai tu poate laughing Daca foloseai cuvinte simple ce era? Dar na asa is unia incearca sa se dea mai mamri decat sunt laughing

| GoldenZenith explică (pentru relian):

Da. Chiar vreau să mă laud in fata ta că eu știu cuvinte mișto și tu nu. day dreaming daca și astea sunt grele, înseamnă că nivelul de cunoaștere a limbii române e low.

| relian a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu e vorba de cuvinte grele aici, e vorba ca asta a fost intentia ta, sunt sigur de asta, vrei sa impresionezi pe aici si ai spus ii dau gata pe prapaditii astia tocmai in era informatizarii, cand si unu care n-ar avea habar ar putea simplu sa stie laughing E vorba de hai sa ne dam mari.Sitele asta tocmai de aia se numeste TPU,iar oamenii de aia vin aici sa afle ce nu stiu,ce nu inteleg, tocmai ca fraze, cuvinte si definitii oricine le poate gasi, dar acele definitii si mai stiu eu ce, sunt la un alt nivel, deci nu tot poporu pricepe.Asta e asa ca chestie generala.
Deci pe aici eu as spune ca ar trebuie folosit un vocabular cat mai simplu, sa nu ne ca.m contra vantului sa nu zic sa ne pis.m laughing
Cauta sa vezi ce raspunsuri dau unia.Se duc cauta pe net iau ce gasesc vin aici si uite raspunsul laughing dar nu-i vorba de unia, este vorba de majoritatea.Este ca si cum tear face prost in fata, adica eu nu-s capabil sa caut lucru ala si vine X simi da un link laughing Mai terminati cu aerele astea de mari destepti si mari vedete.
Si in limba roman ca de fapt in oricare limba sunt destule cuvinte imprumutate, cuivnte care vin din alte limbi, ca urmare nul vad eu pe ala care sa spuna ca stie limba romana la perfectie, nu exista asa ceva.Nici ala care intocmeste u dictionar nu cred ca stie orice cuvint in romana.In general stiu multe profesorii de limba romana, aia normal ca asa ar trebuie.Un alt om daca nu stie anumite cuvinte din limba romana nu inseamna nimic. Iara tu daca vii sa arati pe aici ca ai stii aia arata de fapt altceva.Deci nivelul de cunoastere a unei limbi depinde de studiile pe care le faci. Daca eu nu fac sau nu studiez ceva legat de limba normal ca nu o sa stiu f multe cuvinte. Iara tu daca o sa iti spun un cuvant tehnic din ala mai stiu si eu nici nul poti pronunta sigurl nul stii.Bine aici pe net o sa stii ca ai net si calc si imediat o sa dai raspuns.laughing deci nu te lauda pe net ca ai cunoaste ceva, sincer eu nu dau 2 bani pe nimeni de pe aici si de pe tot netu asta. Daca vrei intr-adevar sa arati ca stii ceva asta trebuie sa arati cuiva fata in fata, unde nu mai ai net, unde intr-adevar o sa se vada cate stii.Acolo sa va vad nu aici laughing

| relian a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pe cati oameni ai auzit tu vorbind sau folosind aceste cuvinte in vorbirea de zi cu zi,chiar in romane,sau in filme? Daca auzi aceste cuvinte odata la ani de zile. Daca, deci cu siguranta tu acum leai auzit prima oara, ai cautat sa vezi ce inseamna si repede sa te dai mare ai si confectionat o intrebare laughing las sa vezi cei pe astia pe spate, cam asta a fost gandul tau laughing
Auzi la tine cuvinte misto laughing hai ca o dai de gard rau, asta de fapt arata ca e cum am spus eulaughing

| GoldenZenith explică (pentru relian):

rolling on the floor da.
E cum ai zis tu. Așa e. kiss

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ieu sunt jelous.
Îl agăți pe rektilian sad
Tu si cu cuvintele tale!

| GoldenZenith explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Iuby, pe tine te am la inima.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Dar nu âmi place sa te văd folosind cuvinte din alea cu altii sad
Cuvintele cu care m-ai prăjit si pe mine.
Speram sa devin the one-ul tău sad
Dar tu, vad ca inca o arzi wikipedia si cu altii broken heart

| GoldenZenith explică (pentru NoTurbinaNoGood):

sad face mama niste tocini să treakă?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Mai m-a antrebii? day dreaming

| GoldenZenith explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mișcă incoa' mai repede.

| SilentRain a răspuns:

Pentru ca Vaslui laughing

| GoldenZenith explică (pentru SilentRain):

Hai că-i 'șto la Vaslui. laughing

| Donsavas a răspuns:

Se numeste orgoliu. Asta este cauza conflictelor interioare.

| mentholinks a răspuns:

Este doar o forma de tachinare a sexului opus in vederea imperecherii.

| Clorox a răspuns:

De ce nu?

| BlackRose03 a răspuns:

"De ce sunt bărbații misogini?"

Nu stiu, nu-mi pasa.

"De ce sunt femeile misandre?"

Nu sunt unul dintre acele cazuri deci...

| Staind a răspuns:

Ar fi plictisitor altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce m-am săturat de prostiile astea?

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Asta e realitatea. Plus că, am zis sa mai pun și eu o întrebare. :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sunt majoritatea oamenilor idioti?
Ps. Sper ca sesizezi ca eu am pus "majoritatea" si tu ai lasat sa se inteleaga ca toti ar fi asa))

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Se înțelege ideea. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Preconcepti avem cu toti user dark

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Poate,dar nu toti suntem misogini/misandre.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu poti avea o scarba fata de anumiti barbati

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Misandrismul nu face distinctii.Si da, pot sa am, dar nu mi-ar fi scarba pentru ca sunt barbati, ci pentru ca au un comportament/caracter infect.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e user dark, e o generalizare eronata, irationala, sunt fete violate inca de mici sau abuzate emotional, fizic de către bărbați de cand erau mici sau care au vazut in barbati niste besti si au ajuns asa, eu cred ca trebuie sa ne fie mila nu sa le judecam

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"User dark"?))
Pot sa fie fete violate de mici care sa nu ajunga sa urasca barbatii.Doar sa fie mai precaute. Tematoare.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

DarkIllusion
poate involuntar cred asta, unele dezvoltand Borderline

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

E mai bine asa))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate fetele duc de nas baietii, pot obtine ce vor foarte usor, in timp ce ele ingrijesc bestia blãnoasã au destui tãntãlãi care sã le facã lor pe plac.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Catelusi beta, omega, nu e vina lor man, fiecare profita cum poate

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Vina lor binenteles cum este, dacã te gândesti putin si noi am face la fel laughing dar la un moment dat acestia devin misogini, doar nu e o boalã sã te nasti cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că există orgolii.
Fiecare își "Umflă" ego-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| BIoody a răspuns:

Doar fetele pls mersi

Răspuns utilizator avertizat
| Dumblytics a răspuns:

De proasta ce esti.
de proaste ce sunt.

apropo, raspunde-mi si mie la intrebarea asta, esti una din cele la care m-am referit.

https://www.tpu.ro/......tii-sa-se/