| DrugFree a întrebat:

Daca cred in mai multi zei ( in afara de Dumnezeu, dar si in Dumnezeu) sunt satanist?

Răspuns Câştigător
| Anonimu_1841 a răspuns:

Nu, eşti politeist, nimeni nu poate să-ţi impună să crezi într-un anumit zeu. În mare parte religia e ficţiune, omul mereu a vrut să creadă că undeva, acolo există ceva mai presus ca el. Crezi în ce vrei. Dacă stai să te gândeşti creştinismul e o minoritate pe glob, dacă te duci la un budhist să-i spui ce-a făcut Iisus spune că eşti nebun, dar pe de altă parte dacă-ţi spune el ce a făcut Budha spui că e nebun.

Baftă,
Anonimu

24 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu esti satanist, esti doar panteist, caci panteistii cred in mai multi zei. Daca mergi in India, acolo cei mai multi sunt panteisti, pentru ca hinduismul, religia oficiala a Indiei, este o religie panteista ( care crede in existenta mai multor zei)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, esti politeist. Numai bine!

| NoChanceForUs a răspuns:

Stii ce? Mie mi s-a luat. Uita-te nene si tu,o intrebare juvenila ca a ta primeste n raspunsuri,plus ca ai postat aici(oricum iti multumesc sincer, categoria asta devine seaca), in schimb intrebarile cu adevarat serioase sunt trecute cu vederea.Paine si circ!

| Thunder a răspuns:

E bine sa crezi in mai multi zei. Trebuie sa fii sigur ca l-ai nimerit pe ala corect laughing. Unii au doar o fisa bagata, tu ai mai multewinking.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Nu. Esti confuz...

| TheLastDancer15 a răspuns:

Satanist esti daca crezi in satana iar daca nu crezi in Dumnezeu esti necredincios/ necredincioasa...

| IoanaAndrei a răspuns:

Daca crezi in Satana esti satanist. Sau daca esti ateu, evrei, rrom sau orice altceva decat crestin. Repent! 11! 1! unu

| Andre_7309 a răspuns:

Nu.Esti politeisthappy.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Fi atent: Practic ( religios mai bine zis), satanismul nu este religia care se increde in satana. Sa fii satanist inseamna sa ai propriile opinii, nu sa crezi in Dumnezeu, sa iti asculti toate ideiile din cap. Deci prin urmare nu imi vine a crede ca esti satanist. Whatever, uite-te mai mult pe Wikipedia.

| WestSid3 a răspuns:

Satanist se subintelege ce inseamna. Satanist te numesti daca esti adept al cultului răului/Satanei, ai credinţă în acesta.
Dacă crezi in mau multi zei, te numesti politeist:
poli = mult/multa/muti/multe
teism = conceptie filozofico-religioasa care admite existenta lui Dumnezeu, in acest caz, credinta in zei.

| StefanJobs a răspuns:

Tu esti doar prost.

| Vulvatron a răspuns:

Esti politeist

| FurniciCoapte a răspuns:

Esti paganrolling on the floor cum se zice in termeni religiosi

| frumusik96 a răspuns:

Nu doar ca esti de o a religie cum ar fi politeista

| Yzzza a răspuns:

Nu stiu.nu cred.

| Florinaa14 a răspuns:

Nu inneaparat doar uh cazi in idolaritate

| NirvanaE a răspuns:

NU,satanist esti atunci cand crezi in ala cu coarne.(cred...)

| didiana10 a răspuns:

Nu

| Roxii_3412 a răspuns:

Nu esti satanist daca crezi in alti zei.Dar eu cred ca Dumnezeu este singurul zeu.Fie ca este Alah sau Budah tot Dumnezeu este.Satanist inseamna sa crezi in Satana nu in Dumnezeu sa fi chiar impotriva lui Dumnezeu si sa faci nu mai lucruri rele.
Sper ca te-am ajutat.

| CoMyYySiAtat a răspuns:

Nu esti politeist, de la religia politeista pe care o au greci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...a crede in mai multi zei se cheama religie politeista...deci nu, nu esti satanist (lol)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunemi si mie, la cate raspunsuri ai primit, care te-au ajutat intr-adevar? si ce orientare religioasa crezi ca ti se potriveste? presupunand ca nu ai niciuna si vrei sa alegi?

| diamantany a răspuns:

Este doar un singur Dumnezeu asa zice si Biblia. Du-te la manastirii e asa de frumos.

| Emanuelm a răspuns:

Da. Cum zice si crestinismul: Ori cu Dumnezeu ori cu Mamona(diavolul)