| andreiush25 a întrebat:

Daca eu sunt ateu...si nu cred nici in Dumnezeu nici in Satana...Atunci un credincios este mai satanist ca mine?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Daca esti ateu, esti satanist, "cel mai tare truc nascocit vreodata de catre diavol a fost sa convinga lumea ca nu exista." devil

Da.

| andreiush25 explică (pentru Mădă0611):

Ia o funda smug...Dar spune-mi care este masculinul de la cuvantul funda puppy dog eyes.

| Mădă0611 a răspuns (pentru andreiush25):

Http://forums.finalgear.com/......e-meme.png
Funda nu are masculin. >:)

| andreiush25 explică (pentru Mădă0611):

Owww..come on! Ai stricat tot :"<.

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Exilee a răspuns:

"Atunci un credincios este mai satanist ca mine?" Concluzia este total gresita.
Credinciosul admite atat existenta Domnului cat si a Satanei. Tu nu ai spus ce fel de credincios.

Satanist=persoana care-l venereaza pe Satan si se opune dogmelor crestine si poruncilor dumnezeiesti. NU ai cum sa zici de crestini ca sunt "saanisti" din moment ce ei sunt Biserica Domnului Iisus Hristos, iar numele de crestin deriva de la Cristos - Dumnezeu-omul care l-a biruit pe Satan.

| andreiush25 explică:

Hooo maaa...ce sariti asa? Holy cow.

| RisenLight a răspuns:

Omule esti asa de plagiator. Intrebarea acesta se inspira din remarca adusa de Footzey (Trupa Truda) la emisiunea S.O.S. Frate trabuia sa ti-o spuna cineva. Uita-te pe youtube si scrie "Interviu Footzey sos".Tip de altfel foarte inteligent in ciuda faptului ca este ateu este un om ce merita respect.

| andreiush25 explică (pentru RisenLight):

Wow...Chiar nu am stiut ca el a spus asta :/. Nici nu prea stiam cine e Footzey sincer :/.

| RisenLight a răspuns (pentru andreiush25):

Mda....sa zicem

| adrian1419 a răspuns:

Niciun ateist nu crede in satana

| mariaalessandra a răspuns:

Satanismul este o religie ce nu are treaba cu Satana din crestinism.Sau,dupa spusele altora,noi spunem ca exista Dumnezeu si Satan, dar il,, veneram''(vocabularu' meu e praf. Sunt obosita!)pe Dumnezeu.Ei afirma existenta lui Satana, nu il cred chiar,, intruchiparea raului'', si il venereaza.

| shhadow a răspuns:

Satanismul nu are nici o treaba cu Satana, cel descris in Biblie. Deci raspunsul la intrebarea ta este nu. :3

| andreiush25 explică (pentru shhadow):

Eu ma refeream la satanism din punctul de vedere al crestinilor...Eram curios ce raspunsuri primeam.