| anonim_8413 a întrebat:

De cine a fost initiata declaratia drepturilor omului si in ce an? FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| liiifeiispiiink a răspuns:

La 10 decembrie 1948, Adunarea Generala a O.N.U. a adoptat si proclamat Declaratia universala a drepturilor omului. Dupa acest act istoric, Adunarea Generala a recomandat statelor membre sa nu precupeteasca nici unul din mijloacele care le stau la dispozitie pentru a publica în mod solemn textul Declaratiei si "pentru a face astfel ca el sa fie distribuit, afisat, citit si comentat, în principal în scoli si în alte institutii de învatamânt, indiferent de statutul politic al tarilor sau teritoriilor".

Sper din suflet sa te fi ajutatlove struck

1 răspuns:
| liiifeiispiiink a răspuns:

Imi pare bine ca te-am ajutat! Numai bine!