| anonim_4396 a întrebat:

dragilor! Am o rugaminte. trebuie sa suntin un discurs la scoala pe o tema pe care mi-o pot alege singura. Imi puteti da niste idei? Habar nu am despre ce as putea vorbi! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| lcmbobovl a răspuns:

1.Ce inseamna politica de stat esuata? Ex: Actualul guvern.
2.Degradarea societatii si cauzele determinante.
3.Cum ne influenteaza internetul viata.

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Incredibil! De ce nu se făcea așa ceva și pe vremea mea? Adică na, se făcea dar mai rar iar atunci când se făcea nici n-aveam nevoie să mă gândesc.
Improvizam pe loc și aveam lejer discursul în top 3.

Greu tare cu generațiile actuale. Idiocracy, here we come!

| mamasita00 a răspuns:

Iubire, prietenie, bani, situatia economica in tara noastra, familie, lucruri care ne plac. etc

| RedandBlack a răspuns:

Vorbeste si tu despre un scriitor care ti-a placut sau poti sa vorbesti chiar despre rolul educatiei(al scolii)pentru oameni.Bafta! Funda?