| iDeena a întrebat:

Ce tema interesanta as putea alege intr-un discurs de 5 minute, pentru. ora de romana? As vrea sa fie ceva care sa faca lumea interesata, nu sa asculte din. obligatie!

Ce idei aveti? va rog!

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Trebuie sa fie legat de limba romana sau literatura?
Daca nu, uite ce-ti propun si mi se pare foarte interesant : societatile secrete si noua ordine mondiala.
Sunt sigura ca multi dintre colegii tai nu au auzit de organizatii precum Illuminati, masoneria, etc. Eu cred ca le-ai starni interesul cu acest subiect.
Daca-ti place ideea si ai vrea sa o aplici, uite aici un site ca sa te documentezi : http://fatanevazutaalumii.blogspot.com/......terii.html

| iDeena explică (pentru Cherilyn):

E pe tema libera, iti alegi singur tema

1 răspuns: