| Tokha a întrebat:

Pun intrebarea asta de curiozitate.
Exista Satana si spirite si demoni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.happy ce ma bucur ca ai pus intrebarea asta happy. am doar un raspuns... Da exista
si sunt 2 stapani care u ti alegi. Satana sau DUMNEZEU. u singura ti alegi. happy este decizia ta.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exista. Dar i s-a sters contulwinking

| Dmonik a răspuns:

Eu l-am vazut pe aici pe satanainizmene, dar nu-l mai cheama asa acum. Pana si el si-a schimbat optiunile!

| thealchemist a răspuns:

Da exista. problema e de ce nu intreaba nimeni de ingeri?

| noreligion a răspuns:

Cum satana si dumnezeu sunt ori iluzii ori inutilitati iar amandoua sunt dincolo de limita mintii umane, in primul caz trebuie sa fii nebun sa crezi in ele, iar la al doilea caz... ignorant! Nu mai asculta povestile popilor, ei nu vor decat sa aiba oite pentru a le mulge, in timp ce le mai da cate un,, os'' de sarutat. lool

| Miauti a răspuns:

Mihai@ daca nu a vazut unul asta nu tr sa nu existe. ex extraterestri a vazut cineva? asta nu inseamna ca santem singuri in univers, sau vantul...

myhaytza93 @ gresit, poate exista numai Dumnezeu. In unele legende se spune ca Satana este un simplu inger trimis special de Dumnezeu cu misiunea de a demenii oamenii in pacat.

| AidaAmaranta a răspuns:

Tu cum crezi? ai vazut tu undeva un demon umbland?

| moriordie a răspuns:

O da, si inca cati! laughing

| mariusrap a răspuns:

Nu existalaughing u iar asculti ce zic alti mai booti ca noi?

| RMihai a răspuns:

NU nimeni nu a vazut asa ceva, in afara de oamenii bolnavi pshihic si mai sunt cei care spun ca vb cu morti ca intra in a 4a dimensiune etc. dar totu se intampla in subconstientu nostru deci nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. exista. satan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca exista Satana exista si Dumnezeu.Nu se poate bine fara rau si rau fara bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zic. multe intrbarii fara raspuns. dar demonii exista. eu zic ca da... chiar varamea a fost exorcizata big grin.