| strungarel a întrebat:

-Bună seara! AM 57 ani, începător cu calculatorul. Poate mă ajută cineva cu informaţii, cum fac ACERUL travelmate 2300 să-i meargă bluetooth, Are buton în faţă însă fără semne când îl apăs. Atât ştiu să explic deocamdată! mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Sunteti sigur ca laptop-ul are bluetooth? Daca da, dupa ce activati bluetooth-ul, folositi un telefon cu BT activat pentru a verifica daca vede laptopul. Daca nu, atunci este posibil ca laptopul sa nu dispuna de modulul respectiv.
De ce? Pentru ca carcasele de laptop se fac pentru toata gama (de exemplu toata seria 2300 - 2310, 2320 sau care or mai fi), dar nu toate au aceleasi piese inauntru. O analogie ar putea fi facuta cu masinile. Toate au aceeasi caroserie, dar nu inseamna ca toate au aer-conditionat, radiocasetofon etc.

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Foarte probabil nu sunt instalate toate driverele cu care a venit laptopul. Astea le gasesti pe CD-ul cu care a venit laptopul sau pe site-ul lor original (cauti modelul laptopului la drivere). Daca totusi e totul instalat si tot nu merge, atunci ori nu ai bluetooth, ori e laptopul prost.

| RS4 a răspuns:

Ar trebui sa apara o iconitza albastra (cea de la bluetooth) undeva in bara de jos, langa ceas, in dreapta! apoi se da click dreapta pe acea icoana si se creaza o conexiune cu telefonul mobil, etc! bafta!