| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara!
Am o intrebare iq mai grea pe care nu am putut sa o fac(una din ele,asta mi-a captat mai mult atentia), poate cineva sa-mi dea si sa-mi explice raspunsul? Multumesc
https://ibb.co/ryhFXkg

31 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Care este ENUNTUL problemei?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Hai c-am dat și eu de întrebarea asta, după ce au mai răspuns alți 17. laughing
Inițial m-am gândit că acolo vine o stea, că doar mai sunt alte trei stele, apoi mi-am zis că-i prea ușor. M-am uitat la suma fiecărei grupe de cifre, dar n-am găsit un model, așa că m-am dat bătut.

| anonim_4396 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

E suma progresiva, grupele deja existente au 2 4 6 8 12. ar trebui sa fie suma totala in grupa ramasa 10 dar nu merge asa, altul este raspunsul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce figura din dreapta se potriveste cel mai logic in chenarul din stanga cu semnul intrebarii si o explicatie pentru alegerea facuta

| bookofknowledge a răspuns:

Acesta e minesweeper, mi-a luat aproape 2 minute sa inteleg. Daca stergeai si numerele de la stea soare si cruce nu mai stiam raspunsul. Raspsunsul e stea, deoarece trebuie sa stea cu 3 patratele care au cifra langa. Daca nu ma crezi verifica, eu deja am facut o si sunt sigur de raspuns.

| anonim_4396 explică (pentru bookofknowledge):

Felicitari e exact asa, doar ca nu-ti sterg eu sa te pun in dificultate, am sters doar sa nu vezi raspunsurile mele, de restul ai nevoie ca sa raspunzi
Ce iq ai? poti sa dai un test de pe acelasi site ( http://www.treningmozga.com/ ) am eu o curiozitate :)

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

Un test de pa aceste site mi-a dat 137 iq, prima oare am facut 120 din oboseala, o data nu am fost atent la numaratoare si am pus 16 bile in loc de 17, desi stiam regula, dar sesiunea de examene ma termina, si apoi mai mai era un test unde din neatentie stiam regula dar creierul a raspuns cealalta varianta, si mi-am dat seama la sfarsit, testul iq nu se face cand persoana e obosita. Oricum ca sa nu dau un raspuns fake am facut si un al doilea test tot de pe acest site si mi-a dat 134 din prima.
Iq meu real de la psiholog este 128, deci ambele rezultate sunt apropiate, dar testele online ofera rezultate maritefata de realitate, am patit ca sa iau la un test online 150(de pe alt site) oricum la primul test la 4 din variante nu am putut raspunde deoarece nu am nici o idee de regula, poate sunt doar eu prea obosit sau poate chiar au fost intrebari grele.

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa te verifici cu adevarat 1 Dormi bine inainte de test
2 Sa nu faci test iq de la psiholog o bucata de vreme deoarece iti vei aminti raspunsurile. 3 Fa doar test de la psiholog.
Pana la 16 ti se formeaza iq ul, dupa poti doar sa cresti cu cateva
puncte daca ai hobiuri care cresc activitatea congnitiva, si iti va scadea daca vii obosit(cu cateva puncte fata de valoare normala)

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur ca oamenii epileptici o sa aiba o valoare mai mica a iq ului, asa cum sunt eu deoarece nu se pot concetra mai mult de un sfert de ora fara sa oboseasca si nu pot gandii excesiv, dar cred ca psihologul ia asta in calcul.

| anonim_4396 explică (pentru bookofknowledge):

E suficient de mult 137, ce numar avea testul pe care l-ai facut?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum se face o testare la psiholog si cat costa?

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

137 la testul 29, si 134 la 28, am ales teste clasice

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat acum si testul 1, mi-a dat 139, deoarece am vrut sa vad care e diferenta la heavier tests fata de restul.
Sincer sa fiu testul mi l au facut cand am iesit din spital, probabil din cauza epilepsiei au vrut sa vada daca am iq ul scazut, sau normal, o mai vrut sa ma intrebe si psihologul de la clinica de neurologie daca am facut testarea iq, am zis ca da si i-am spus valoarea.
Oricum ai putea sa l intrebi cand mergi pe la el(poate trebuie sa renunti la ceva stres, cum au unii facultate, scoala, loc de munca etc. si vei fi nevoit sa vorbesti cu el)

| anonim_4396 explică (pentru bookofknowledge):

Bravo,da o sa intreb acolo.am facut si eu testul 29 mi-a dat 125

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai probabil te incadrezi pe la 111 120, daca chair ai 125 atunci eu am dat o in bara acum cativa ani la testarea iq si nici nu mi amintesc, dar nu cred ca m as sabota singur. Iti tin pumnii.

| bookofknowledge a răspuns (pentru bookofknowledge):

Ma refer la interval nu valoare.

| bookofknowledge a răspuns (pentru bookofknowledge):

Probabil un 118 sau 117 sau 115 sau 119 tot e un iq ridicat.

| T0T a răspuns (pentru bookofknowledge):

„ Raspsunsul e stea, deoarece trebuie sa stea cu 3 patratele care au cifra langa. "
Răspunsul nu este soare, deoarece soarele are 3 vecini?
Crucea are 2.
Steaua are 1 vecin.

| bookofknowledge a răspuns (pentru T0T):

Scuze sunt o persoana foarte aeriana, dar sunt sigur ca asta ca nu l a afectat la rezultat, deoarece el a zis ca i-a dat rezultatul, probabil si a dat seama de metoda si nu a ascultat e prostii.

| bookofknowledge a răspuns (pentru T0T):

Acum am observat, sunt aiurit am scris stea si am gandit soaresad

| anonim_4396 explică (pentru bookofknowledge):

Salut! Am o intrebare mai grea DAR tot din aceeasi categorie, pe asta o poti face?
https://ibb.co/tZyYWYn

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

25, uitate uitate la suma celor in prejur, https://ibb.co/dQFMBqx
, poti vedea clar dupa liniile trase ca trebuie sa calculezi suma tuturor elementelor in prejur, deci asemanator cu vechea intrebare.

| bookofknowledge a răspuns (pentru bookofknowledge):

A trebuit sa modific putin raspunsul deoarece linkul era imediat langa virgula, https://ibb.co/dQFMBqx in cazul in care nu s-a schimbat si te intrebi de ce nu merge
Apropo nu stiu cum merge ibb.co dar am dst autodelet a 2 week, deci cred ca 2 sapt o sa ramana poza

| anonim_4396 explică (pentru bookofknowledge):

Multumesc.vad ca te pricepi foarte bine, imi poti da o poza cu o intrebare de pe site ul asta care e grea pentru tine si nu stii raspunsul? nu sa ti raspund la ea ci sa mi dau seama de ceva. cand ai tu timp

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

Uita-te la testul 29 am reusit sa mi au seama de tot mai putin 28 a doua oara cand l am dat, daca vrei iti scriu regulile de la intrebarie grele, dar prima data nu mi-am dat seama de 26 de la acel test, dar e destul de simplu cand te uiti a doua oara, la numarul 7 am dat cel mai mare cerc, si mai greseam la numarul 14 dar si acolo daca te uiti putin e o regula simpla, am mai gresit la 29 deoarece am numarat cum trebuie triunghiurile(uneori numar de ori acelasi obiect sau nu l numar deloc, poate e accentuat de epilepsie)
Daca vrei sa vezi ceva ce imi este cu adevarat greu sa fac: doar 28 de pe acel test mai e o problema momentan, poate si deoarece am stat degeaba, odihnindu ma dupa ultimul examen 1 zi si ceva.Dar poti incerca oricare sa le faci.

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt si 29nu mi iese, daca gasesti raspunsul la el si la 28 de pe testul 29.

| anonim_4396 explică (pentru bookofknowledge):

La intrebarea 28 raspunsul mi-a iesit corect dar am o explicatie slaba.Doar m-am uitat sa fie cate un patrat colorat pe absolut toate coloanele si totodata ca cele goale care formeaza acea forma(sunt cate 3 unite, goale) sa ramana inconjurate doar de patrate pline ca cele deja existente.Adica raspunsul fiind a3-a varianta de la stanga la dreapta laughing

| bookofknowledge a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara cele 2 incercari pe care le am scris mai sus una in greseala si una la care mi-a iesit 137, asta e a 3 a incercare, si acum sunt in maximul e energie, si tot nu am gasit raspusnul, deci posibil sa fie acela raspunsul. Oricum bravo daca l ai gasit chiar daca nu suntem siguri de regula.

| bookofknowledge a răspuns:

Data viitoare vino cu ceva greu.

| Aditu94 a răspuns:

SIMPLU, UNDE ESTE SEMNUL INTREBARI, este un grup de stele galbene, deci acolo unde este "?", trebuie o stea.