| Anonima264 a întrebat:

Ce este triunghiul bermudelor?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Izabela:)
http://www.ziare.com/......or-1113538
O seara frumoasa sa ai:)

| Anonima264 explică (pentru caramela):

Iti multumesc pentru ajutor! happy

| caramela a răspuns (pentru Anonima264):

Cu multa placerehappy

15 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Explicatii,asta sau altele, le poti cauta pe Wikipedia --- aici, cea referitoare la intrebarea ta : http://ro.wikipedia.org/wiki/Triunghiul_Bermudelor

| mgtow a răspuns:

Un loc in care totul dispare daca intra in acea raza care e format triunghiul bermudelor si se afla intr-un ocean care nu mai stiu cum se cheama.

| mgtow a răspuns:

Mama mia, ca-ti utilizatori au sarit cu vorba pentru a obtine funda.

| oliviaaa a răspuns:

Salut.
Nu voi explica stiintcific, ci doar ce stiu.
Deci triunghiul bermudelor este o zona din oceanu altantic unde se spune ca dispar corabii si avioane fara urma, unde se perec diverse lucruri care nu pot fi explicate, unii spun ca sunt gauri negre, altii ca e putere necurata, altii spun chiar ca este o zona extraterestra, nimeni nu stie cu siguranta. Te-asi sfatui sa vizionezi filmele si ca citesti cartea, poti sa vezi si emisiuni documentare, daca esti intratit de interesata Izabela =)
O seara buna!

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Trighiul Bermudelor e o chestie.
Pe curând!

| CryChristiAN a răspuns (pentru PedoBarbie):

O chestie ce trezeste mii de ideologii, ipoteze, afirmatii si concluzii.

O chestie interesanta, pentru parerea mea.

| Anonima264 explică:

Va multumesc si celorlalti pentru ajutor!

| vlad89c a răspuns:

Triunghiul Bermudelor (în engleză "The Bermuda Triangle"), cunoscut și sub numele de "Triunghiul Diavolului", este o zonă aproximativ triunghiulară ca formă, cu cele trei colțuri localizate de Insulele Bermude, Porto Rico și Fort Lauderdale, Florida în Oceanul Atlantic. Suprafața cuprinsă este de circa 1.2 milioane km². Există unele speculații cum că în această regiune se întâmplă foarte des fenomene paranormale, cum ar fi: dispariții ale unui număr mare de vase și aparate de zbor, activități paranormale în care legile fizicii sunt date peste cap, puse inclusiv pe seama ființelor extraterestre.
În ciuda acestor idei populare, Paza de Coastă a Statelor Unite și alte agenții citează statistici care indică faptul că numărul incidentelor de vase și avioane dispărute sau pierdute nu este mai mare decât în oricare altă zonă des circulată a lumii.
Multe din așa-zisele mistere s-au dovedit a nu fi chiar atât de misterioase sau neobișnuite la o examinare mai amănunțită, conținând erori și fabricații care în multe cazuri au circulat și recirculat timp de zeci de ani.

mai multe informatii de pe siteul: http://ro.wikipedia.org/wiki/Triunghiul_Bermudelor

:) nu inteleg de ce nu cauta nimeni pe google, si pui direct intrebari aici.

| wj a răspuns:

Este o zonă aproximativ triunghiulară ca formă, cu cele trei colțuri localizate de Insulele Bermude, Porto Rico și Fort Lauderdale, Florida în Oceanul Atlantic. Suprafața cuprinsă este de circa 1.2 milioane km². Există unele speculații cum că în această regiune se întâmplă foarte des fenomene paranormale, cum ar fi: dispariții ale unui număr mare de vase și aparate de zbor, activități paranormale în care legile fizicii sunt date peste cap, puse inclusiv pe seama ființelor extraterestre.

| rapid211 a răspuns:

Triunghiul Bermudelor (în engleză "The Bermuda Triangle"), cunoscut și sub numele de "Triunghiul Diavolului", este o zonă aproximativ triunghiulară ca formă, cu cele trei colțuri localizate de Insulele Bermude, Porto Rico și Fort Lauderdale, Florida în Oceanul Atlantic. Suprafața cuprinsă este de circa 1.2 milioane km². Există unele speculații cum că în această regiune se întâmplă foarte des fenomene paranormale, cum ar fi: dispariții ale unui număr mare de vase și aparate de zbor, activități paranormale în care legile fizicii sunt date peste cap, puse inclusiv pe seama ființelor extraterestre.

În ciuda acestor idei populare, Paza de Coastă a Statelor Unite și alte agenții citează statistici care indică faptul că numărul incidentelor de vase și avioane dispărute sau pierdute nu este mai mare decât în oricare altă zonă des circulată a lumii.

Multe din așa-zisele mistere s-au dovedit a nu fi chiar atât de misterioase sau neobișnuite la o examinare mai amănunțită, conținând erori și fabricații care în multe cazuri au circulat și recirculat timp de zeci de ani.

| WimziMihai98 a răspuns:

Un loc in care intri si numai iesi.Nu se stie cu exactitate ce este acolo, dar toti oamenii, avioane, vapoare etc. care au fost acolo... nu s-au mai intors.

| andreea_6860 a răspuns:

cunoscut și sub numele de "Triunghiul Diavolului", este o zonă aproximativ triunghiulară ca formă, cu cele trei colțuri localizate de Insulele Bermude, Porto Rico și Fort Lauderdale, Florida în Oceanul Atlantic. Suprafața cuprinsă este de circa 1.2 milioane km². Există unele speculații cum că în această regiune se întâmplă foarte des fenomene paranormale, cum ar fi: dispariții ale unui număr mare de vase și aparate de zbor, activități paranormale în care legile fizicii sunt date peste cap, puse inclusiv pe seama ființelor extraterestre.
În ciuda acestor idei populare, Paza de Coastă a Statelor Unite și alte agenții citează statistici care indică faptul că numărul incidentelor de vase și avioane dispărute sau pierdute nu este mai mare decât în oricare altă zonă des circulată a lumii.
Multe din așa-zisele mistere s-au dovedit a nu fi chiar atât de misterioase sau neobișnuite la o examinare mai amănunțită, conținând erori și fabricații care în multe cazuri au circulat și recirculat timp de zeci de ani.