| FreeRaskolnikov a întrebat:

Simt ca am presiune in partea dreapta a capului pe la tampla. Asa oare se simte stresul? M-am lasat de fumat recent poate asta imi creeaza tensiune. Ce pot sa fac sa ma relaxez in afara de substante sau meditare ca meditez eu zece minute dar dupa cateva ore de citit iar imi bubuie capul. In fine, nu mereu doar cateodata. S-a mai dat cineva cu capul de pereti? Functioneaza?

Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

De obicei durerea aceea incepe de la stres, de la oboseala, de la dereglari hormonale sau de la statul intr-o pozitie necorespunzatoare, de la faptul ca nu ai mancat etc. Iti recomand sa aerisesti camera sau sa iesi la o gura de aer daca ai posibilitatea. Pune ceva rece pe frunte, evita sa iti mai obosesti ochii cu laptopul/telefonul etc. Bea multa apa si mananca ceva. Un masaj la tample ar ajuta. Incearca sa faci o activitate care sa iti distraga atentia de la durerea de cap. Meditatul nu ma ajuta nici pe mine, nu stiu cine a venit cu ideea asta laughing.

8 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Ce ar fi sa te duci tu la doctor, poate ai hipertensiune si iti bubuie un vas de sange in creier, dupa care devii handicapat mental sau nu poti sa mai misti o mana si un picior, SAU ALTCEVA DE GENUL ASTA!

da, stiu ca e pandemie, asa ca da telefon inainte, dar DU-TE!

| FreeRaskolnikov explică (pentru JicaContra):

Esti sigur ca pot sa devin handicapat mental? Cum facilitez hipertensiunea?

| JicaContra a răspuns (pentru FreeRaskolnikov):

Da, din pacate da, se numeste atac cerebral, eu am hipertensiune, si cand am fost la diagnostic, insasi doctorul mi-a spus ca daca nu am grija asta e cel mai probabil sa mi se intample (atac cerebral)

| Teffan a răspuns:

Depinzand de cat de recent te-ai lasat de fumat, s-ar putea sa fie de la sevraj.Eu,in incercarile mele esuate de a ma lasa de fumat, am trecut printr-un disconfort fizic covarsitor, de la ameteli si dureri de cap, pana la o senzatie de slabire generala a corpului.
Stresul cauzeaza multe, printre care si dureri de cap.Mie stresul mi-a cauzat doar probleme de inima.

Presupun ca odihna functioneaza cel mai bine.Sa asculti muzica linistita, ambientala si sa dormi.

| Jackpot2 a răspuns:

Nu funcționează sa te dai cu capul de pereți?

| FreeRaskolnikov explică (pentru Jackpot2):

Merge doar sa schimb temporar locul din cap care ma doare dar dupa ce trece iar apare tensiunea.

| Jackpot2 a răspuns (pentru FreeRaskolnikov):

Atunci cred ca ar fi bine sa bei un ceai special pentru asa ceva!

| Mmaannuu111 a răspuns:

Poți gasi un loc fix unde te doare? ma refer dacă te doare vreun mușchi de la tâmplă asta poate fi ceva legat de ochi