| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare.Luni dau teza la romana si nu am inteles cateva chestii.Trebuie sa redactez o compunere in care sa evidentiez raportul realitate fictiune la o poezie.Care este raportul care se stabileste intre realitate si fictiune intr-o opera literara? Care este aspectul realitatii care constituie punctul de plecare in crearea poeziei?

Răspuns Câştigător
| Rikudou a răspuns:

Depinde in functie de poezie.Raportul realitate fictiune se realizeaza de obicei prin transfigurarea artistica a elementelor cadrului natural in viziunea eului liric.Trebuie sa citesti printre versuri.In genul asta de compuneri trebuie sa evidentiezi folosirea figurilor de stil.

| IngerAlb a răspuns (pentru Rikudou):

Imi poti da te rog adresa ta de mess pe privat?

1 răspuns: