| marelemik a întrebat:

Buna TPU
as vrea sa va intreb ceva
cati dintre voi credeti in arme top secrete ale guvernelor?
de exemplu stiu o relatare a unui om care in timpul celui de-al doilea razboi mondial se afla in munti carpati din tara noastra cu un batalion de tancuri rusesti si a spus ca a cazut sa fie santinela pe timp de noapte iar pe la ora 2 a zis ca a vazut 5 lumini mari aparand pe munti din jurul lor si se vede o umbra mare in fiecare lumina.vazandu-le s-a aruncat pe jos si a vazut cum pur si simplu acele structuri proiectau un laser care le topea tancurile. VOI CE ZICETI? ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE

Răspuns Câştigător
| Rapplex a răspuns:

Niciun dosar secret nu poate fi desecretizat, dintr-un simplu motiv.Ca sa desecretizezi un dosar, trebuie sa treaca 30 de ani, dar daca apare alta informatie secreta la dosar, atunci se mai adauga 30 de ani de asteptare(nu conteaza ca au trecut 30 de ani de la primul). Deci vom sti unele secrete(cum ar fi armele), doar daca le vom vedea in folosinta, altfel, ne putem doar imagina lucrurile ascunse de guverne.winking

4 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cred. Gandeste-te putin: Ei sunt cu mai mult de 15 ani inaintean oastra si ascund totul sub pretextul de TOP SECRET.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar crezi tot ce citesti/auzi/vezi? Desigur ca sunt si arme secrete care nu se fabrica la scara larga dar nu chir asa cum vezi prin filme!

| marelemik explică (pentru anonim_4396):

Il cred pentru ca e un om de incredere.si nu minte