| KoaLaBoY a întrebat:

Jucatorii de W.O.T.(world of tanks),vorbind de SPGs si Anti-Tank,care sunt cele mai bune tancuri? Eu momentan sunt bazat pe tancurile rusesti pe toate categoriile,deci, ce tancuri sunt cele mai bune?(de nationalitate vb.)

1 răspuns:
| 0x11111051 a răspuns:

Toate natiunile in joaca sint balansate, insa la nivele mari, ele incep sa capete varietate. Fiecare natie are plus si minus.

De ex. La lvl 10 la chineji, o impuscatura scoate cel mai mult damag, adica au cel mai mare alfa-damag. Dar au minus, pustile nu se dau in jos de loc.

La frantzuji toate tancurile de nivel 10 au baraban (adica pusca cu autoloader)chiar daca e artilerie, tank greu, sau anti-tanc, dar armura este de rahat.

La americani, pustile sunt bune, sse dau in jos destul de bine, insa motoarele lor sunt pe baza de benzina, deci tancul poate lua foc mai usor.

La URSS sunt stabile,