| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Cine poate sa imi explice si mie diferenta dintre conceptele de "parteneri karmici", "twin flames" si "suflete pereche"? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Liviu294 a răspuns:

Există în fiecare dintre noi noțiunea de a dărui, de a te contopi cu o ființă feminină, în așa fel încât rațiunile însele să se unească și să găsească împreună un drum, cel pe care îl doresc două ființe, un bărbat și o femeie..., indiferent cine ar fi ei. Peste toate rămâne doar împlinirea supremă. Aceea de a găsi sufletul pereche, acel suflet destinat doar ție, lângă care să-ți găsești astfel împlinirea totală a eului tău! Totuși, singura rațiune asupra conceptului este legată de spirit, de legătura aceea indestructibilă care atrage, ca un magnet, particule de spirit din cel/cea compatibil(ă) cu spiritul nostru. Însă în acest domeniu este mult de discutat. Legăturile spirituale pot fi deviate de puterea energetică a fiecărui spirit. Un om slab în spirit va fi atras de înfățișare, altul de puterea ce o are persoana pe care o întâlnește și va neglija total karma, legătura spirituală, cea care contează cel mai mult. În zilele noastre karma este greșit înțeleasă de mulți oameni. Periculos este că mulți o utilizează ca pe o armă.

1 răspuns:
| cossiecosmin a răspuns:

Ceaia