| nican12 a întrebat:

Buna,TPU! Imi place foarte mult literatura! Am fost la olimpiade de limba si literatura romana,am trecut chiar si la urmatoarele faze! Si la engleza ma descrusc super bine, iar la germana la fel!
Imi place mult si stiinta! Mai ales biologia! Imi place si chimia si fizica! Matematica nu prea mult! As vrea sa devin doctorita! Treuie sa dau pe profilul stiinte din clasa a 9-a nu?
Si daca intru la stiinte voi mai face engleza,germana, romana?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca o sa faci!

1 răspuns:
| Duucu a răspuns:

Intri la stiinte, te axezi pe matematica, romana si biologie pentru bac, pe langa astea mai inveti bine limbi straine, caci engleza si germana/franceza o vei face in continuare si te duci la facultatea de medicina. Simple to say, a little hard to do.