| Woner a întrebat:

Sunt clasa a XI a, (tehnic-electromecanica) iar dupa ce termin anul scolar, ma voi muta in Germania, Bremerhavem. Deocamdata nu stiu limba dar cu siguranta am timp sa o invat bine pana atunci. Intrebarea mea este, voi putea sa ma transfer la un liceu acolo care sa fie profil filologie cum este si aici, astfel incat sa nu dau bacul la mate, fizica sau chimie acolo, cum este si aici? Tot caut de cateva ore pe net dar nu gasesc un raspuns. Ofer funda!

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

Poate dupa 3 ani de stat in Germania o sa stii limba satisfacator.
Ideal ar fi fost sa termini aici liceul si acolo aveai timp sa inveti limba obiceiurile si sa-ti gasesti un job in domeniu.
Ca electromecanic gasesti de lucru in 10 minute.