| ღჩօოჩօղყƙღ a întrebat:

Va rog imi spuneti cand doarme sarpele...noaptea sau ziua?

Răspuns Câştigător
| Azael2k a răspuns:

De regula sarpele doarme dupa a mancat, dar nu este o regula clara! Doarme atat ziua cat si noaptea in functie de temperatura corpului.

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Se stie ca sarpele are singele rece si deci necesita incalzirea la soare sa poata fi energic iar noaptea pe racoare ii scade metabolismul la jumatate si deci este mai incet, fiind putin probabil sa poata vina.

| yekto a răspuns:

Daca il duci la unul din poli ai zice ca doarme mereu big grin

| akta a răspuns:

Sarpele prietenului meu doarme mereu.

| wqreqwfsaddwqa a răspuns:

Depinde de ce specie e

| wqreqwfsaddwqa a răspuns:

Depinde de ce specie este acel sarpe

| DiannaDia a răspuns:

Depinde

| ღჩօოჩօղყƙღ explică:

In general

| RaZvYtHeMaFiA a răspuns:

Ziua cred

| SilviiixD a răspuns:

Ziua lol