| Joliensip a întrebat:

vreau sa stiu cativa pasi pentru a-ti deschide chakra...nu vreau commuri in gen: te uiti prea mult la desene; sau chestii deastea..va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Tyberiu2000 a răspuns:

Cel mai simplu e să faci yoga.Sunt multe poziții care te-al putea ajuta să-ți fie mai ușor să-ți mai ușor să-ți deschizi chakra.Sau poți să o mai faci artificial dacă pot să spun așa.În timpul meditație ascultă "Binaural Song". Crede-mă are un bun efect. Dacă vrei o tehnică încearcă. Stai calm într-o poziție relaxantă, și imaginează-ți cele 7 chakre, unde a 7-a chakră emană o energie prin tot corpul. Apoi imaginează-ți o bilă de lumină ce plutește într-un vid.Din acea lumină trebuie să iei o rază și să o duci prin toate chakrele.De fiecare dată când lumina trece printr-o chakră, vizualizeaz-o cum devine tot mai luminată.Așa poți să deschizi niște chakre, dar va fi greu. Dacă vrei poți să de pui mai multe obiecte de culoarea chakrei care vrei să o deschizi. Dacă ai mai multe elemente de culoarea chakrei care vrei să o deschizi, se va deschide mai ușor.Pentru mai multe informați poți căuta "Spirit Science", din păcate nu mai știu ce număr era.

1 răspuns:
| OtakuShoujo a răspuns:

Sunt niste miscari specifice de yoga.Era un site, dar nu il mai tin minte.