| Joliensip a întrebat:

Hei...se apropie banchetul ( peste cateva luni) si as vrea sa ma grabesc putin cu slabitul... vreau sa dau burta jos si nu prea stiu cum...trebuie sa am o masa echilibrata, sa fac sport si chestii deastea...dar cum pot sa o fac repede si sa se observe? Va rog ajutati ma... FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maidatendragosteamea a răspuns:

Alergatul e cea mai buna varianta + multa apa! Bineinteles, si o dieta sanatoasa.
Eu sunt mai lenesa de felul meu, iar cu mancarea sanatoasa nu ma intalnesc asa de des pe cat as vrea laughing
insa ma abtin de la carbohidrati(cartofi, faina alba->paine, orez sau paste) sau daca mananc, mananc foarte putin. Si nu mai mananc nimic dupa ora 5-6p.m. Pentru mine merge, adica am slabit un kg in vreo saptamana. Acum depinde de cat vrei sa slabesti...
Si daca zici ca vrei sa arati bine, sportul e cea mai buna cale pentru un corp nu doar slab, ci si tonifiat! Multa bafta!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Joliensip explică:

Pai din moment ce se apropie banchetul, am 15 ani..inaltimea 1,73 sunt fata si am 68 kg sad