| Cristynelu5 a întrebat:

Buna TPU

Vreau sa va cer parerea...

Deci in ultimu' timp am senzatia ca am vazut deja ce s-o intamplat in ziua asta. adica nu stiu cum sa explic. De exemplu la scoala : De anul nou s-a adus o punga albastra, cu cateva chestii in ea, aveam senzatia ca am mai vazut-o undeva, fix aceeasi chestie, in somn(cred, nu stiu ce senzatie ciudata e, nu o pot descrie in cuvinte), am inceput sa privesc un anime(Desen animat) si deja stiam ce e acolo, desi is sigur ca nu l-am privit ca o iesit in 2013. dar stiu deja continuarea, si nu va iau la misto, is destul de serios, daca nu ma credeti verificati-mi intrebarile, nu a fost niciuna la misto. vreau doar sa va intreb daca nu aveti aceleasi intamplari. Adica am impresia ca am vazut deja ce o sa se intample. (Nu insinuiez nimic ca is clarvazator straight face de fapt nici nu cred), e ceva psihic?

Răspuns Câştigător
| Duhovnicul a răspuns:

Experienta ta este destul de comuna, se cheama Deja-vu.

5 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Folosestete de abilitate cum crezi de cuvinta si nu iti tocii mintea de ce si cum tongue daca e necesar sa stii asta, informatia va aparea pe parcurs

| darrio2007 a răspuns:

Nu este nimic iesit din comun.Toti,sau aproape toti, avem acest sentiment de deja-vu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se intampla destul de des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Activitatile de rutina mai duc la acelasi sentiment...senzatii..blaa

| Areea995 a răspuns:

Daca desenul era previzibil, sigur ca ti-ai dat seama cum se termina. Uneori, intuiesc ce urmeaza sa se intample, cat faptele se aseamana cu altele prin care am trecut deja. Da, e ceva psihic.