| DedeeAndreea a întrebat:

Este adevarat ca pe data de 21-12-2012 va veni Sfarsitul Lumii?(adica un asteroid/meteorit va lovi planeta/o gaura neagra ne va inghiti/va avea loc o explozie solara/Soarele se va apropia prea mult de pamant)?

Răspuns Câştigător
| Gamerita a răspuns:

Nu.sfarsitu lumii va veni peste 2 milioane de ani chiar mai mult. uita-te in fiecare dimineata pe national geographic' de la ora 9 pana la 10. uneori da de'astea dspr sf.lumii... e adevarat ca un asteroid va lovi planeta ...si va avea loc o explozie.dar daca era adevarat cei de la NSA ne ziceau asta (tuturor) si incercau sa-l opreasca, deoarece un meteorit nu vine imediat intr-un minut.ii trebuie luni happy

| teotaur a răspuns (pentru Gamerita):

Peste 2 mi de ani sigur vom fi morti in gunoaie, nu trebuie sa ne facem probleme de asteroidul acela...

| Gamerita a răspuns (pentru teotaur):

Nu in gunoaie ci in morminte laughing si da stiu.

45 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

In cazul expus de tine nu cred ca se va apropia soarele de pamint ci are sa fie exact invers.

| MMihai a răspuns:

Nu este adevărat!

| Inferno a răspuns:

Aberatii. "o gaura neagra ne va inghiti"
Ce prostie...
"Soarele se va apropia prea mult de pamant"
Pai voi inca mai mergeti pe geocentrism?
la voi Soarele se invarte in jurul Terrei, nu invers?
Cum o sa se apropie Soarele de Terra, poate Terra o sa se paropie de Saore, pentru ca Heliocentrismul este corect.

| coMpLeT a răspuns:

E o totala aberatie asta cu sfarsitul lumii. Pana acum s-a mai zis de cateva ori ca vine sfarsitul lumii si nu s-a intamplat. Nu mai crede toate aiurelile astea inventate de oameni tampiti doar pentru a atrage atentia.

| RAY a răspuns:

da e adevarat vom muri ce fain

profilu meu =blog

| Mădă0611 a răspuns:

Bine ar fi, dar din pacate, nu e adevarat sad

| dygas a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai cumva vreo 80 de ani de spui bine ar fi laughing)

| Mădă0611 a răspuns (pentru dygas):

Sfert de secol, mai mult de o gramada, mie imi ajunge big grin
Rar vad oameni, pe toti i-a corupt lacomia, asta nu e lumea in care as vrea sa traiesc, sa imbatranesc, sau sa las urmasi.

| dygas a răspuns (pentru Mădă0611):

Esti de o seama cu mine, ai dreptate si tu ce spui acolo dar asta nu inseamna ca trebuie sa intram in depresie si sa ne plangem ca nu ne convine lumea, lumea ne o mai cream si noi. uite daca ai timp sa citesti http://sfantulmunteathos.wordpress.com/......ritul/,pup

| DedeeAndreea explică (pentru Mădă0611):

Sa nu mai spui niciodata asa ceva! Eu sunt,, speriata de bombe" si imi e o frica de Sfarsitul Lumii, incat as face orice sa nu vina, si tu spui ca ar fi bine sa vina..Partea buna in ce ai spus tu este ca ai zis ca nu vine!

| Mădă0611 a răspuns (pentru dygas):

Dar nu e depresie, eu sunt chiar vesela b-)
Proasta alegere pentru exemplu, din cauza unora ca aia nu vreau sa ajut cu nimic lumea. I-as lasa sa ii ajute dumnezeul lor, la anul si la multi ani.

| dygas a răspuns (pentru Mădă0611):

Pfff,esti si atee? straight face

| dygas a răspuns (pentru Mădă0611):

Esti naspa ma laughing), atunci nu ma mai mira ca va doriti sfarsitul, daca traiti ca niste carpe cu sufletul de piatra, e decizia ta oricum, toate bune:*

| Mădă0611 a răspuns (pentru dygas):

Ar trebui sa iti raspund cu aceeasi moneda, dar n-are rost. Toate bune, fara pupic laughing

| Maya2014 a răspuns (pentru Mădă0611):

Hai sa nu exageram.Totusi,nu cred ca tu,ca si persoana, ai vrea sa dispara lumea propriu-zisa ci doar specimenele din ea.
Trebuie sa te obisnuiesti cu faptul ca viata nu e roz,iar oamenii nu sunt ingeri ci doar "pacatosi" (daca ar fi sa o luam pe termeni religiosi).
,, Orice gradina are buruienile ei"...
In concluzie, ca va veni sfarsitul sau nu, n-avem de unde sti, dar un lucru este cert, tot noi il vom provoca happy

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu,nu este adevarat!
O zi buna!

| DyNo a răspuns:

Normal ca nu...
Dintre toate afirmatiile de mai sus cea mai stupida mi s-a parut ultima:
"Soarele se va apropia prea mult de pamant".

| Mădă0611 a răspuns (pentru DyNo):

Pai Soarele o sa se mareasca, asa ca se apropie de Pamant, din moment ce orbita Pamantului ramane la fel.
Cand esti mic nu ajungi la marul din pom, dar cand cresti, el se apropie de tine sau tu de el? tongue

| sabin89 a răspuns (pentru Mădă0611):

Te referi la marul din Eden?

| Mădă0611 a răspuns (pentru sabin89):

Nu laughing, am zis mar ca ma gandeam la mere drooling, e cel mai comun fruct.
Daca ziceam de acel mar, ce aveai de zis? Ai ceva, de aceea ai intrebat.

| sabin89 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ma tragi de limba?

| Mădă0611 a răspuns (pentru sabin89):

Nici o nanosecunda nu m-am gandit la acel mar, asa ca eram curioasa ce ti-a trecut prin minte, ce legaturi ai facut.

| sabin89 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ti-as fi dat replica: In istorisirea cu "pomul" nu se specifica ce fel de pom a fost. Asa ca nu stiu de ce circula vorba ca a fost un mar si nu...o corcodusa?

| DyNo a răspuns (pentru Mădă0611):

Aha...
Nu cred ca in aproximativ 2 luni Soarele va creste asa de mult.

| Mădă0611 a răspuns (pentru DyNo):

Nu creste decat peste cateva milioane sau miliarde de ani. N-o sa apucam noi vremurile alea. tongue
Zi-i unui copil ca Soarele se mareste si ca niste unii, mayasii, au zis ca in data x se sfarseste lumea. O sa asocieze astea 2 lucruri si iese ce a zis mariaanutza.

| DedeeAndreea explică:

Scuze ca intreb.ce legatura are intrebarea mea cu faptul ca tie iti e somn?

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru DedeeAndreea):

N-are, a fost un mesaj ascuns...scurt si subtil.Un cuvant "relax, take it easy"; nu se va intampla nimic "rau" (un cuvant relativ oricum) in viitorul apropiat, deci stai chill.
Ps. nu te mai scuza pentru nimic, numai bunewinking

| Maya2014 a răspuns:

Nimeni nu poate sti ce se va intampla maine, dapai se mai stim ce se va intampla peste 2 luni.
Fiecare isi da cu parerea, ca asa e omul, dar oricum sfarsitul e inevitabil, indiferent daca va fi maine, peste 2 luni sau peste miliarde de ani.

| ShadowGhost a răspuns:

Da,cum sa nurolling on the floorDe ce naibi credeti voi toate prostiile astea?

| vladdd16 a răspuns:

Sa ii zici la asterioid ca pe 21 nu pot, ca am ora la medic sa vina pe 22

| angeldevil_7103 a răspuns:

Aberatii...asa au zis si anul trecut...Numai Dumnezeu stie cand va veni.

| IlyncaFio a răspuns:

Nu, sunt doar niste lucruri inventate de oameni. Anul trecut tot era vorba sa vina sfirsitul lumii dar n-a fost. Eu una nu cred in astea si acelasi lucru ti l-as recomanda si tie.

| cezarelzaharel a răspuns:

Da!

| 1997biju a răspuns:

Nu e adevarat cei de la NASA au spus ca sunt miniuni de iluminati
vor fi cateva cutremure intre 4 si 7 grade atat este o perioada care trece prin ea planeta noastra care a mai trecut prin ea acum 11 ani

| A1W3WHATSUP a răspuns:

Da pe drq..nu vine;...

| Angiiiiiii a răspuns:

Nu asta nu se va intampla totul are timpul lui daca e sa vina atunci asta e...tie frica?

| Cazacu_Sorina_1971 a răspuns:

Raspuns scurt: NU.
Raspuns lung: Calendarul mayas nu se termina la 21-12-2012. Aceasta data marcheaza doar sfarsitul unui ciclu de aproximativ 5.000 de ani. Mai multe detalii gasesti aici: http://www.numereledestinului.ro/......otogenica/

| NONAME131999 a răspuns:

Nu e adevarat! doar daca vrea Dumnezeu sa fie sfarsitul lumii! dar stai linistit chiar daca ar fi sfarsitul lumii nu conteaza atata timp dumnezeu stie ce face

| Boaca_Andrei_1989 a răspuns:

Nu! Nu este adevarat!

| Boaca_Andrei_1989 a răspuns:

Nu! Nu este adevarat!
Nu este adevarata nici una dintre ele!

| Culea_Claudiu_1998 a răspuns:

Nu stie nimeni dor dumnezeu stie