| Hetrick a întrebat:

Bună...va rog mult sa ma ajutati! Studiez Teoria evolutiei (Darwinismul) Si am nevoie la fiecare teza de un exemplu concret(lupta pentru existenta, variabilitate de caractere, izolarea, mutatiile) funda

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/78050841/EVOL-B

daca citesti imposibil sa nu intelegeti teoria evolutiei e simpla

| Generalul a răspuns:

Citeste orice carte a lui Dawkins, unde explica si completeaza darwinsmul. Cel mai bun exemplu care imi vine in minte e Ceasornicarul Orb.