| BlueFox a întrebat:

Câți cai-putere este un hipopotam-putere?

Răspuns Câştigător
| Mihai_Andrei_1995_YhEi a răspuns:

Toti!

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

6 cai frumoși.

| relian a răspuns:

Pai depinde de hipopotam de marimea lui si de viteza de deplasare si inca cateva chestii, deci se poate calcula dar e diferita de la exemplar la exemplar.Si la om se poate calcula citi cai putere are un om foarte simplu.W=Mx9. 81xh/t apoi HP=W/746.in sf trebuie scris fiecare ce inseamna si ce trebuie sa faci dar nu cred ca intereseaza pe careva.Deci CP nu se calculeaza dupa cum arata cineva doar. Poti sa fii mare si sa nai putere prea mare.

| Mayhem666 a răspuns:

Sambata, sau albastru, acum depinde de tine! Eu le prefer pe ambele.

| Juviia a răspuns:

Toti

| asperger3 a răspuns:

Cred ca are exact atatia cai putere ca si greutatea (glumesc)

| Claudiu1905 a răspuns:

Mie imi da cu virgula, adica 0.001 cai. Hipopotamaul de abia se misca, spre deosebire de cal care prinde 50

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Claudiu1905):

Esti pus pe dezinformare. Hipo care de abia se misca o face cu 50km /h si cantareste 2-4 Tone. 1 HP = 1kg ridicat la 1m in 1 sec. Refa calculul si nu amagi copiii.

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Credeam ca doar eu bantui pe aici

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Claudiu1905):

Am program preferential. Ma scol la 11, ma culc la 3-4-5. Ora Italiei.

| nirocino a răspuns:

Aşa la ochiometru apreciez vreo 3! Baftă!