| britneyss a întrebat:

Când credeti că va începe al treilea război mondial

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Cand una dintre mareile puteri ale lumii se va satura de acest razboi diplomatic si economic si isi va scote la inaintare arsenalul de arme nucleare.Si atunci cel de-al treilea razboi mondial va fi si ultimul

39 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Maine la orele 12, fuge toata lumea scapa cine poate. rolling on the floor

| Vizitiul a răspuns:

Atunci cand fetele vor aparea nud pe strada. Adevarat, este un altfel de razboi...

Apache
| Apache a răspuns:

Cred ca maxim cativa ani...deja iranul isi face armament ...sua isi face scuturi antiracheta! al-kaida ameninta cu atentate in europa! lumea sta ca pe ace! sincer la cum merg lucrurile nu are cum sa nu inceapa un alt razboi mondial! fiindca deja america a inceput sa aiba prea multa putere si isi baga prea mult nasul unde nu ii fierbe oala!

| danut a răspuns:

Probabil vrei sa spui al patrulea razboi mondial deoarece al treilea a trecut de ceva vreme. Al treilea razboi mondial a fost unul de natura psihologica si s-a mai numit RAZBOIUL RECE care s-a purtat intre cele doua aliante CAER si NATO. Aceasat lupta nevazuta intre cele doua mari puteri si aliatii sai s-a numit razboiul rece sau al treilea razboi mondial si a luat sfarsit prin victoria Americii si ceilalati aliati ai sai.

| danut a răspuns:

"Raspuns anonim: Danut / lasa tata, este prea complicat subiectul pentru mintea ta! Ce legatura are CAER-ul cu NATO? Caer-ul a fost un consiliu economic, Nato este organizatie militara! Nu ai invatat pina acum ca nu se aduna mere cu pere?
Daca vrei sa te mai documentezi, uite un material usor, pentru tine http://www.descopera.ro/......boiul-rece ( adolf )"
Draga anonimule imi pare rau dar se vede ca esti prea cu cas la gura ca sa intelegi ce am scris eu acolo. Eu am trecut prin acea "zona temporala" dar mataluta se vede ca nu ai cum intelege ceva atat de complicat care nu-ti poate deschide "intelegerea" atata vreme cat te raportezi la ceva scris de altcineva cu aceiasi intelegere ca a ta. Mai cresti si poate discutam peste cativa ani dar pana atunci intreba-ti inaintasii. P. S. Daca ai avea cel putin 40 de ani ai sti ca organizatia CAER avea ca scop principal nu problemele economice ci cele militare (vezi evenimentele din 1969). Partea economica era doar o particica din acea intelegere-alianta.

| Maximus a răspuns:

Pe data de 21/12/2012 big grin

| SatanaInIzmene a răspuns:

Nu cred ca s-a terminat inca al 2-lea...

| mgtow a răspuns:

Deja apar primele simptome ale crizei financiare mai incolo lumea va muri de foame si va incepe sa fure pana cand ajung conflicte intre civili si mascati atunci va fi razboiul

Stefan
| Stefan a răspuns:

Va fi un razboi economic, care a cuprins deja toate natiunile lumii.

| DakotaRoyse a răspuns:

Cu teroristii astia, nu m-ar mira sa fie foarte in curand.

| RUMBURAK a răspuns:

Cand vor construi evrei a treia oara templul lui solomon

| GyeBaek a răspuns:

Pesrte 1 an daca ma i este criza.

| NoKidding a răspuns:

In cel mult 10 ani.

| pwp a răspuns:

| baru a răspuns:

Salut. Daca natural nu se va intampla ceva, ma refer la catastrofe, in mod cert, nu vom scapa. Pa

| Miauti a răspuns:

A inceput de mult! dar nu sti tu. Al treilea razboi mondial ese cel financiar.

| ATHOS a răspuns:

Stai linistita, nu va fi nici un razboi!

| Tom a răspuns:

Nu stiu cand va incepe dar oricum cand va incepe putem sa ne luam adio de la Terra la cat a evoluat tehnologia si la ce arme sunt in momentul actual.
Oricum probabil va incepe cand se va demonstra ca se poate trai si pe alta planeta ca altfel nu si-ar permint ca prin al 3-lea razboi mondial sa-si distruga planetahappy

| Ana a răspuns:

Maine straight face

| Ecou a răspuns:

2070 happy

| pauladrian a răspuns:

A inceput deja, femeile si-au luat pusti, barbatii si-au luat pustoaice.

| Shameless a răspuns:

Nu o sa mai existe, al III lea razboi mondial happy

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Unii zic ca in 2012 sau in 2013, dar e o adevarata minciuna.
Pararea mea:2100

PS:mi-a venit acum in mintelaughing.

| Myuu a răspuns:

Daca lume continua tot asa va incepe si al treilea razboi mondial si va veni si sfarsitul lumii.

| rocky26 a răspuns:

Dar poate nu va fi?

| Yoyoooo a răspuns:

Peste 3. 2. 1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E deja inceput.pe ce lume traiesti? se fac aliante, sunt conflicte majore, se vad efectele economice, zonele de influenta sunt stabilite deja intre marile puteri, si se cheltuiesc o groaza de bani pentru distrugerea omenirii fiindca nu vad nimic constructiv, nici politic, nici social, nici economic. e o forma de razboi, care va tine mult dar va distruge totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine stai si studiaza silicoanele si botoxul, lasa aceste probleme grele pentru mintea ta!