Apache
| Apache a întrebat:

Cat credeti ca va mai dura pana cand va incepe al treilea razboi mondial?

22 răspunsuri:
| petruclaudiu78 a răspuns:

Pesimistul: A inceput deja, numai ca, in acest stadiu, "frontul" pe care se lupta si "armele" folosite, il fac mai greu de perceput (bineinteles, va fi ultimul, caci omenirea va disparea).
Optimistul: Nu va fi niciodata un al treilea razboi mondial, iar daca va fi, acesta va avea loc intr-un viitor foarte indepartat (bineinteles, cei "buni" vor castiga).
Realistul: Sa fim seriosi! Nu avem cum sa cunoastem suficient de bine adevarata politica (nu cea vazuta la televizor si citita in ziare), incat sa dam un raspuns.
P.S. Mie nu imi place sa fac speculatii (in seara asta sunt realist).

| Laminin a răspuns:

Cand Boc o sa vrea toti banii din tara si Base nu o sa il lase.

| Laminin a răspuns:

Si Boc o sa se alieze cu alte state sa il doboare pe Base, si Base va face la fel si uite'asa. happy Ca doar din Romania porneste totul, nu?

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Cand o mare putere a lua nastere si dintr-o simpla ezitare, aceasta sa "cada" si sa nu mai avem "resurse". Atunci am trai din lupta.

Conform ultimelor crize care au avut loc in intervalul 2010-2011, ne asteptam sa vina pana in 2200.

Sper ca te-am ajutat happy

| CrysisMD a răspuns:

Na-i sa ma crezi dar el deja s-o inceput, si demult s-o inceput pur si simplu inca n-a devenit activ, acum asa e intr-o forma pasiva.

| Gabonne1982 a răspuns:

Va mai dura pana se vor consuma cam toate resursele existente, apoi logic ca vor fi atacate tarile bogate in resurse care refuza sa se supuna acestei dominatii mondiale.Vezi ca Iranul este pandit de ani de zile pentru resursele sale si probabil ca e posibil de acolo sa inceapa

| sabilopod a răspuns:

Trei, doi, unu,...

| Cita a răspuns:

Cand vor devenii oamenii normali.

| Damon_8513 a răspuns:

Nu stiu cat va mai dura pana la al trilea razboi mondial. Vreau sa iti spun ce a zis Einstain despre al treilea razboi mondial.
Daca va exista al treilea razboi mondial al 4lea sigur se va da cu bete si pietre.

| xAndraax a răspuns:

Al treilea razboi mondial? nu cred ca va veni prea curand, adr cu razboaiele care deja s.au formar in Libia si unde mai sunt probabil impreuna adunate va iesi u adevarat al treilea razboi mondial, dar armat si ca pe timpuri nu cred ca va mai fii.

| Atotstiutorul a răspuns:

5 minute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cam de cite state este nevoie sa intre in lupta sa se numeasca razboi mondial? state de pe diferite continente, gaseste raspunsul la intrebarea mea si iti dai seama cite razboaie au fost pina acum, sa nu ma luati cu alianta nord atlantica, va spulber waiting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaming zone, am scris eu Libia, du-te ma la jocurile tele, mai gindeste-te inainte sa raspunzi

| Hirako a răspuns:

Nu va exista.

| CandyHearts a răspuns:

Un an-doi.pana cand vom ajunge sa murim de foame si sa ne omoram noi intre noi

| conundrum a răspuns:

10 ani maxim

| ioionutbest a răspuns:

Al treilea razboi mondial e acum in economie cat despre razboi armat nu cred ca prea curand ori nu va mai exista

| Rάđü a răspuns:

Nu cred ca va mai dura prea mult, mai ales ca vine din nou criza ţarile o sa se bata mai ales pentru resurse, DAR daca chiar va fi un al treilea razboi monial ori vom muri toţi, ori vom mai ramane caţiva si ar începe înca odata anul I {PăReReA MeA}

| MO231 a răspuns:

Imediat ce vor incepe sa existe super arme

| GamingZone a răspuns:

In primul rand razboiul din Libia e un razboi civil.In al doilea rand voi nu stiti si radeti cat de dezastruos ar putea fi in al treilea razboi mondial pentru populatie. Daca ar fi Doamne fereste ati muri pe rand de foamne si de altele.Mai ales ca acum este cam foame.Si despre intrebarea ta nu stiu ce sa zic dar sper sa nu fie.Radeti voi radeti!

| GamingZone a răspuns:

Poate voi credeti ca e Counter-Strike sau ce credeti ca e joc pe calculator!

| topy98 a răspuns:

NU cred ca va fi deoarece armamentul este mult prea dezvoltat incat ar muri mult prea multi oameni.