| carmelita_3694 a întrebat:

Cand credeti ca va veni sfarsitul lumii? va veni iisus pe pamant a doua oara sa judece vii si mortii? ca asa spune in crezul ortodox?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

In Sf.Scriptura scrie ca nimeni dar nimeni nu stie cand va veni sfarsitul ci doar Dumnezeu, doar Tatal.Citeste despre Apocalipsa lui Ioan(din Biblie). Asa se spune ca va fi sfarsitul.Eu cred cu tarie in Dumnezeu si cred ca sfarsitul va fi asa cum zice El dar nimeni n u stie cand.Trebuie sa ne pregatim mereu mereu cu spovedanie, impartasanie, rugaciune, credinta, milostenie.
Pentru mai multe informatii religioase despre sfarsitul lumii intra aici:

http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

Numai bine.

31 răspunsuri:
| Dumitru_Antal_1985 a răspuns:

Nimeni nu vom sti cand Dumnezeu, va veni, sau cand va veni sfarsitul lumi.stinta cu religia nu e tot una...dar an curand va veni spune biblia nu stinta. 0758552367 pentru mai multe detalii... Florin

| alina1497 a răspuns:

Voi sunteti obsedati de sfarsitul lumii.N-aveti de ce sa va temeti.Caci cand va veni tot raul se va sfarsi si binele va triumfa.Se va face Pace.