| Dorotheea21 a întrebat:

Care a fost cea mai dificila intrebare de aici pe care ati vazut-o sau la care ati raspuns?
Un link cu ea? happy
Am avut curajul sa ma duc la Religie pana la prima pagina si prima intrebare, nu cred ca voi nu puteti merge macar cateva zeci de pagini, in trecutul raspunsurilor voastre sau al Stiintei si Filosofiei. happy

36 răspunsuri:
| Dorotheea21 explică (pentru danbnz):

Buna incercare. :))

Chiar am mers pana la prima intrebare de la Religie, in 5 noiembrie, era la 720 de pagini in urma.
https://www.tpu.ro/......e-zice-el/
Nu poate nimeni sa parcurga la aceasta rubrica, o suta?
Sunteti foarte slabi. :)))

| Nilsson a răspuns:

Cred că am găsit-o:

https://www.tpu.ro/......din-india/

Adică, știi sigur că o întrebare e dificilă dacă l-a scos din sărite până și pe Darkmagic, care poate răspunde cu lejeritate la aproape orice întrebare :)

În rest, sunt multe întrebari dificile pe TPU, multe pentru simplul fapt că la cât de agramat se exprimă unii abia îți dai seama ce vor să zică.

| Dorotheea21 explică (pentru Nilsson):

Nu o stiam pe aceasta.
Chiar e incuietoare! laughing
Multumesc. happy E ciudatel sa vezi o intrebare la care vorbesc numai trei persoane, din sutele care isi dau cu parerea in toate si in tot.
Am crezut ca e usor sa gasesti o intrebare foarte grea, nu stiu de unde am ideea asta. Acum imi dau seama cat este de complicat. happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Trecand peste intrebarile fara sens la care m-am chinuit sa raspund pentru ca nu le intelegeam, cred ca... a mea, pentru ca nici eu nu stiam ce voiam pe atunci. Copilaria asta sad

Dar nu dau link. Si da... mare curaj pe tine cu religia. O sa le povestesc la stranepotii mei cand o sa fie cazul despre curajul tau, nu o sa fie uitat happy

| RoCkKiD a răspuns:

Nici una n-a fost asa dificila pentru ca e destul de evident din intrebare daca omul vrea un raspuns sau cineva cu care sa se certe.

| Dorotheea21 explică (pentru DoarBogdan):

Ai vrut neaparat sa ma uit la cele 143 de intrebari, stiai sarpe ca o sa fiu curioasa! laughing
Bineinteles ca am avut curaj! Poti sa citesti intrebarile religiei intinse pe 720 de pagini, si cateva raspunsuri pe care le-am vazut interesante?
Daca gasesc o intrebare 'adevar sau provocare', sa fugi de acolo! happy

| Nilsson a răspuns (pentru Dorotheea21):

Pai de asta nu se înghesuie nimeni să-ți dea exemple de întrebări grele, aici sunt numai atotștiutori iar pentru ei nu există așa ceva. laughing

| Dorotheea21 explică (pentru RoCkKiD):

Si totusi ai una la care te-am invins. :)
https://www.tpu.ro/......procentaj/
Iti multumesc pentru raspuns. :)

| RoCkKiD a răspuns (pentru Dorotheea21):

Ai prins intrebari mai usoare, nu recunosc nimic. laughing

Facem 2 din 3?

| Dorotheea21 explică (pentru RoCkKiD):

Cred ca voi incerca mai pe seara. As risca sa fac unul intrebare cu intrebare dar imi este lene sa fac atatea poze. laughing
Ma gandesc. happy

| RoCkKiD a răspuns (pentru Dorotheea21):

Daca vrei accept duelul si in alte teste de pe net. Te las sa le alegi. happy

| Dorotheea21 explică (pentru Nilsson):

Sunt filosofi. laughing
L-am batut pe Rock, si am vazut ce raspunsuri are pe TPU! happy love struck
O sa ma bucur toata seara! laughing

| RoCkKiD a răspuns (pentru Dorotheea21):

Recunosc, tot n-am trecut de 90. sad De data asta castigi.

Incearca-l pe asta.

https://testyourself.psychtests.com/testid/3174

| Dorotheea21 explică (pentru RoCkKiD):

Https://imgur.com/h4tSbEQ
Ma enervez! laughing
Cat ai tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/trivia-amuzante/care-e-diferenta-dintre-o-maimuta/
Faptul ca a fost mutata la Tivia/Amuzante de catre administratorii acestui site a fost doar o incercare puerila de a masca neputinta utilizatorilor experti in toate de a raspunde la intrebarea stiintifico-filosofica a unui pusti de 10-11 ani.
Profit de aceasta oportunitate pentru a imi exprima interesul pe care il am in continuare cu privire la raspunsul la acea intrebare, chiar daca intre timp mi-am sters acel cont.

| Inferno a răspuns:

Atenție: accesezi linkul pe propria răspundere. Daca faci scurt nu e vina mea.
Https://www.tpu.ro/......unem-fata/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Dorotheea21):

Sincer... nu am vrut sa te uiti (poate doar la 2-3), dar da, șșșșșștiam ca o sa fii curioasa oricum. big grin
Si vad ca ai ceva cu religia, daca explici cuiva ceva de acolo... nu o sa ii schimbi mentalitatea, nici macar putin.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Dorotheea21):

M-ai batut iar. sad

https://i.imgur.com/idJdkfs.jpg

Nu renunt!

| Dorotheea21 explică (pentru RoCkKiD):

Sa nu te superi. :* happy
Mai incerc si eu unul dar ma dispera unele intrebari.
https://imgur.com/seA8705
Macar tu ai incercat, in timp ce restul s-au uitat. happy

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

Am fost tentata sa ma gandesc la un raspuns. laughing

| Dorotheea21 explică (pentru Inferno):

Multumesc pentru avertizare, trebuia sa fii si nesimtit. sad
Cauta pe altcineva, si la alta rubrica, sa faca scurt!
Te vei duce din aceasta clipa sa discuti cu femeile inteligente de pe acest forum!
Mult succes!

| RoCkKiD a răspuns (pentru Dorotheea21):

Următorul test poți să-l sugerezi tu, asta are aceleași întrebări deci nu are sens să-l faci de mai multe ori.

Dă-mi mesaj cu link-ul și continuam duelul! Pana acum e 2-0 la tine.

| Dorotheea21 explică (pentru RoCkKiD):

Alege tot tu, nu ma simt capabila acum sa caut astfel de teste.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Dorotheea21):

Da-mi un mesaj ca le ai blocate sa nu spamam aici.

| Dorotheea21 explică (pentru DoarBogdan):

Nu vreau sa schimb mentalitati. Nici nu as putea.
Am vrut astazi sa mai pun o intrebare acolo, dar cand le-am vazut pe ultimele, mi-a trecut. laughing
Oamenii aia, cei mai multi de acolo, si cei cu Dumnezeu si aceia fara, sunt foarte slabi, cu idei putine si fixe.

| Darkmagic a răspuns:

Te iubesc Ev. big grin
https://imgur.com/zuS9UEZ