| ƳourMind a întrebat:

Care credeti ca este cauza deceselor oamenilor, din pricina diferitelor boli precum diabetul, cancerul, bolile de inima etc?

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In general, bolile pe care le-ai insirat.

| CoquineNoire a răspuns:

Ghinionul.
cunosc cazuri cand persoanele mancau extrem de sanatos, aveau o viata activa, si urmau alte astfel de rutine, insa descopereau cu stupoare aparitia bolilor de mai sus.

| Kaℓi a răspuns:

Statistic vorbind, procentul cel mai mare de decese in tara noastra sunt din cauza "stopului cardio-respirator". Asta induce concluzia ca romanii sunt bolnavi de inima, mai ales. De fapt, stopul cardio-respirator e cireasa de pe tort in cazul mai multor afectiuni, de exemplu un bolnav de rinichi, sau de ciroza hepatica, sau de cancer... moare in urma stopului cardio-respirator, desi cauza reala este faptul ca i-a cedat organul bolnav... totul este un angrenaj, fiecare organ are rolul lui dar daca undeva se rupe lantul, inima este cea care spune "game over".

| Mădă0611 a răspuns:

Incetarea functionarii anumitor organe. tongue Sa luam cancerul, de exemplu. Am vazut un documentar in care un nene avea cancer la stomac, sau pe acolo, era atat de mare ca parea ca e gravid, nu putea sa isi apropie picioarele si statea doar pe spate, ei, cancerul presa organele care au inceput sa functioneze tot mai prost pana s-au oprit.

| sublime89 a răspuns:

Eu cred ca e genetica in primul rand. Unii oameni pur si simplu sunt predispusi spre asa ceva. Organismul e programat de adn cat sa traiasca. Bineinteles ca un trai nesanatos grabeste moartea si mai mult. Dar sunt persoane care fumeaza si beau mult toata viata si n-au nimic, traiesc 100 de ani. Asta pentru ca n-au fost predispusi la diferite boli.

| ErrorFound a răspuns:

Prostia si interesul pentru o lume mai buna creata cu forta in viziunea unor minti bolnave.

| OOOLEOOO a răspuns:

Lipsa de respect si iubire fata de ei insusi.

| vangaelis a răspuns:

Cauzele mortii in aceste patologii de care vorbesti sunt complicatiile care survin in timp.

| Analytical a răspuns:

O boala nu vine niciodata singura, ci acceptata de Cineva. Ai prea multe sanse si nu stii sa profiti de ele. Pana cand sa ne mai rabde?

| ƳourMind explică:

Foarte bune raspunsuri.
Dar eu cred ca multi oameni se imbolnavesc si mor din lipsa de informatie, pentru ca nu au internet si nu au acces decat la ce li se implementeaza in creier de doctori si politicieni, prin reclame si altele.Ar trebui sa afle toata lumea despre aceste tratamente.Dar daca s-ar intampla asta, omenirea ar fi mai sanatoasa, iar cei ce vad in suferinta oamenilor doar bani, s-ar imbolnavi instantaneu si ireversibil.Nu credeti asta?
Eu cred ca de-a lungul anilor s-au gasit solutii pentru aceste boli dar care nu au fost promovate.
In fine... uita-ti un video pentru a vedea ceea ce vreau sa spun:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z0N0e7DV0eE

| raluka66 a răspuns:

Mancatul nesanatos e una din principalele cauze.

| CrysMax a răspuns:

Eu cred ca acestia mor din cauza ca traiesc cu gandul la asa ceva si nu uita de ce boala sufera